reklama

Divoká jízda ulicemi? Auto má moc tichý motor a spletl jsem si tachometr, tvrdí Özil

Mesut Özil za volantem Mesut Özil za volantem autor: Reuters
V červenci se řítila fotbalová hvězda Mesut Özil ulicemi rychlostí téměř 160 km/h, teď v dlouhém dopisu magistrátu Bromley záložník londýnského Arsenalu vysvětluje, proč k tomu došlo. A vysvětlení to jsou velice pozoruhodná.

Policejní hlídka zastavila Özila v poledne 2. července, když mu naměřila 97 mil za hodinu, v přepočtu teda zhruba 160 km/h. Jeho případem se nyní zabývá magistrát v Bromley, předměstí Londýna. A úředníkům přišel od záložníka Kanonýrů dlouhý dopis, v němž vysvětluje své počínání.

Video: Özila přepadl v Londýně ozbrojený gang, holýma rukama ho bránil Kolašinac Video: Özila přepadl v Londýně ozbrojený gang, holýma rukama ho bránil Kolašinac Čtěte zde

Podle něj za to mohlo i to, že vzhledem ke koronavirovým opatřením nebyl na ulicích takřka žádný provoz. "Vzhledem k absenci dalších aut na silnici jsem nejspíš musel polevit v koncentraci," napsal německý reprezentant.

"Auto, které jsem řídil, má navíc velmi tichý motor," pokračoval mistr světa z roku 2014 ve vyjmenovávání důvodů.

"Jsem Němec, takže většinou řídím auta, která ukazují rychlost v kilometrech," uvedl, že zapomněl, že jeho mercedes má tachometr s mílemi za hodinu, a že si myslel, že zobrazovaná číslice 97 tedy odpovídá přijatelným 60 mílím za hodinu…

Özil, jehož kouč Arsenalu před touto sezonou vyřadil z kádru, přesto hráč pobírá v přepočtu 45 milionů korun měsíčně, v dopise také žádal, aby mu jako trest byla vyměřena pokuta, ale nebyl mu odebrán řidičský průkaz.

"Každý den jezdím do práce autem, potřebuju ho z osobních důvodů a také kvůli sedmiměsíční dceři. V dnešní době bych velmi nerad cestoval s malým dítětem veřejnou dopravou," sdělil Özil.

"Moje manželka neřídí, a proto je možné, že se třeba budu muset vydat na cestu, abych zajistil zdravotní péči své dceři," doplnil bývalý hráč Realu Madrid, jenž se loni za účasti tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana oženil s Miss Turecka Amine Gülseovou.

Hvězdný fotbalista odhalil kousek nohy. Dostal pokutu za příliš krátké ponožky Hvězdný fotbalista odhalil kousek nohy. Dostal pokutu za příliš krátké ponožky Čtěte zde
reklama