reklama

Rodwell v základu? Sunderland nevyhraje. Angličan natahuje smutný rekord už více než dva roky

Jack Rodwell v bílém dresu Sunderlandu Jack Rodwell v bílém dresu Sunderlandu autor: Reuters
Pětadvacetiletý defenzivní záložník Jack Rodwell přišel do Sunderlandu v létě roku 2014 z Manchesteru City za 10 milionu liber. Na severovýchodě Anglie si mnuli ruce, získali tehdy mladého anglického reprezentanta, který hned ve druhém zápase v novém působišti vystřelil Sunderlandu remízu proti Manchesteru United. Jenže to ještě v Sunderlandu netušili, že pokud Rodwell nastoupí v lize v základní sestavě, tak bude během dvou let bod největším bodovým ziskem. Odchovanec Evertonu totiž dosud za Sunderland startoval ve 33 ligových zápasech a ještě se neradoval z vítězství. Smutný rekord je na světě.

Praha - Na začátku srpna roku 2014 začal psát smutný sportovní příběh tehdy třiadvacetiletý Angličan Jack Rodwell. Fotbalista se zkušenostmi z anglické seniorské reprezentace se neprosadil v nabitém kádru Manchesteru City, a tak se stěhoval za 10 milionů liber na severovýchod Anglie do Sunderlandu.

Tabulky elitních fotbalových soutěží Tabulky elitních fotbalových soutěží Prohlédněte zde

Začátek v novém působišti se odchovanci Evertonu povedl, hned ve druhém zápase rozhodl o cenné remíze s Manchesterem United. Obchod mezi City a Sunderlandem se tedy zdál povedený jak pro Rodwella, tak i pro Černé kočky.

Smutná série trvá už více než dva roky 

Rodwell si sice po vysedávání na lavičce City konečně užil více prostoru na hřišti, ale zadělal na smutný rekord Premier League. Od zmíněného srpna 2014 totiž dnes pětadvacetiletý středopolař startoval ve 33 zápasech v dresu Černých koček, ale tři body za výhru ještě neslavil.

Jen pro zajímavost, v sezoně 2014/15 Sunderland zvítězil pouze šestkrát, dvakrát Rodwell do vítězného zápasu zasáhl v závěru jako střídající hráč a čtyřikrát nebyl ze různých důvodů ani na lavičce. O rok později se Černé kočky radovaly z vítězství devětkrát a Rodwell zasáhl na posledních deset minut pouze do dvou zápasů, u zbylých sedmi utkání nebyl ani na lavičce nebo celý zápas odseděl. A letos ještě Sunderland nevyhrál.

Bony po necelém roce konečně skóroval. Nový Drogba je pod drobnohledem, víc naběhá i veterán Crouch Bony po necelém roce konečně skóroval. Nový Drogba je pod drobnohledem, víc naběhá i veterán Crouch Čtěte zde

Trojnásobný anglický reprezentant tedy vytvořil smutný rekord. Během 33 zápasů, ve kterých začal v základní sestavě, Sunderland patnáctkrát remizoval a osmnáctkrát prohrál. Sunderland s Rodwellem uhrál z 99 možných bodů pouhých 15. O poznání lépe se Černým kočkám vede pokud Rodwell naskočí do rozehraného zápasu. Z pozice střídajícího hráče se pětkrát radoval z vítězství, pětkrát remizoval a desetkrát prohrál.

Rodwell překonal Balea o 10 zápasů

Ale Rodwell není jediným fotbalistou, který v novém působišti čekal dlouho na vítězství. Hvězdný Velšan Gareth Bale se po přestupu ze Southamptonu do Tottenhamu radoval z triumfu až ve 23. zápase.

Válka o Balea. Real už nabízí Tottenhamu víc než za Ronalda Válka o Balea. Real už nabízí Tottenhamu víc než za Ronalda Čtěte zde

Sunderland může pomoci přerušit Rodwellovi bilanci už dnes na půdě nováčka soutěže z Bournemouthu. A vítězství by klub ze severovýchodního pobřeží potřeboval jako sůl, neboť po příchodu trenéra Davida Moyese Černé kočky ještě nevyhrály a v deseti dosavadních zápasech aktuální sezony uhrály pouze dva body.

reklama