reklama

Guardiola si mne ruce, zimní devatenáctiletá posila Gabriel Jesus zastínil v reprezentaci i Neymara

Gabriel Jesus
Z největší jihoamerické země proudí do Evropy každoročně desítky kvalitních Brazilců. Někteří si místo v top týmu vybojují postupně, ale existují i tací, kteří dostanou laso od velkoklubu okamžitě. Jako v případě devatenáctiletého Gabriela Jesuse, kterého přivedl Manchester City už v létě, ale mladý útočník ještě do konce kalendářního roku zůstal v Palmeiras.

Praha - Jednou z hlavních priorit Pepa Guardioly po příchodu do Manchesteru City bylo podepsat devatenáctiletého Brazilce Gabriela Jesuse z Palmeiras. V létě se o něj City přetahovalo s Barcelonou a španělský stratég dobře věděl, co dělá, když za něj neváhal zaplatit za 27 milionu liber (847 milionu korun).

Za sexy krásku na lavičce a na hřišti hrozí brazilskému klubu pokuta 220 tisíc korun Za sexy krásku na lavičce a na hřišti hrozí brazilskému klubu pokuta 220 tisíc korun Čtěte zde

Kdyby se totiž City o příchod Jesuse snažilo až v zimním přestupovém okně, tak by si v Palmeiras zřejmě řekli o větší obnos, neboť devatenáctiletý útočník na začátku října debutoval za brazilský seniorský národní tým a v šesti zápasech nastřílel 5 branek a přidal 4 asistence. 

Brazílie s Jesusem na hřišti ještě neztratila body

Zajímavostí je také, že Brazílie bez Jesuse v prvních šesti zápasech kvalifikace o mistrovství světa v Rusku třikrát prohrála a jednou remizovala, ale s mladíkem na hrotu útoku ještě neztratila ani bod a vyprovodila třeba i Argentinu 3:0.

Jesus se do reprezentace dostal také proto, že byl jedním z hlavních strůjců zlatých olympijských medailí pro Brazílii na letošních hrách. A na turnaji v Rio de Janeiro zastínil třeba i kapitána Neymara.

Messi je v Argentině za hrdinu. Zaplatil prý reprezentační ochrance, která byla půl roku bez výplaty Messi je v Argentině za hrdinu. Zaplatil prý reprezentační ochrance, která byla půl roku bez výplaty Čtěte zde

Jesus s devítkou jako Ronaldo

V brazilské reprezentaci dostal Gabriel Jesus dres s číslem 9. "Abych byl upřímný ještě v létě jsem si to neuměl ani představit. Ale je to o tvrdé práci, ze které příležitosti vyplynou. Každopádně jsem strašně hrdý, že jsem dostal tento speciální dres, který v minulosti nosili skvělí Brazilci," neskrývá Jesus nadšení ze svého fotbalového vývoje v posledním roce.

Gabriel Jesus tedy v národním týmu ukázal, že se neztratí ani na té nejvyšší úrovni a předpokládá se tedy, že v Manchesteru se rovnou připojí k prvnímu týmu vedle dalších mladých hvězd, které Guardiola v létě přivedl. 

Těžká zranění, tři Zlaté míče i potíže s nadváhou. Dvojnásobný mistr světa Ronaldo slaví čtyřicátiny Těžká zranění, tři Zlaté míče i potíže s nadváhou. Dvojnásobný mistr světa Ronaldo slaví čtyřicátiny Prohlédněte zde

Velkou devízou velmi produktivního Brazilce je také jeho ofenzivní univerzálnost. Může hrát stejně tak osamocen na hrotu útoku jako na křídle. To jistě ocení Guardiola, který avizoval, že v Manchesteru postrádá více flexibilních útočníků. Ostatně španělský stratég má univerzální fotbalisty v oblibě. Joshua Kimmich, David Alaba nebo Javier Mascherano by mohli vyprávět.

Pozor. Ve velkoklubu není adaptace snadná

Jenže v Manchesteru musejí s obrovským talentem opatrně. Vzpomeňte na Leroye Saného, o více než rok starší fotbalista stál City ještě více, ale zatím má do tahouna týmu ještě daleko, neboť v obrovské konkurenci není snadné se ihned prosadit.

Každopádně se od Brazilce čekají v budoucnosti velké věci. V Guardiolově týmu mu snad z adaptací pomohou spoluhráči z národního týmu Fernando a Fernandinho.

reklama