reklama

Liberecký Birner: Jsem znechucený, přes média se na rozhodčí dělá tlak

Podívejte se, jak Sparta ve třetím finále přejela Tygry 4:1... Podívejte se, jak Sparta ve třetím finále přejela Tygry 4:1... Foto: Milan Kammermayer
Třetí extraligové finále nabídlo vyrovnaný boj, kromě druhé půlky prostřední třetiny, ve které Bílí Tygři zkolabovali. Prakticky neopouštěli trestnou lavici, díky čemuž Sparta navýšila skóre na 4:0. Měli domácí tolik početních výhod oprávněně?

Praha – Třetí extraligové finále nabídlo vyrovnaný boj, kromě druhé půlky prostřední třetiny, ve které Bílí Tygři zkolabovali. Prakticky neopouštěli trestnou lavici, díky čemuž Sparta navýšila skóre na 4:0. Měli domácí tolik početních výhod oprávněně?

"V drtivé většině to byly zákroky, které se pískat daly," přiznal nedisciplinovanost svých svěřenců liberecký kouč Filip Pešán.

Největším hříšníkem hostů byl Petr Vampola, jenž za protesty vyfasoval trest do konce utkání. Duel však nezvládl ani hvězdný forvard Michal Birner, na trestnou lavici jel hned třikrát. "Ten první faul asi byl zbytečný, nechal jsem se vyprovokovat. U těch dalších dvou nevím, ty vyplynuly ze hry."

Birner: Jsem znechucený z toho, co se děje

Jeden z největších tahounů Liberce uznal, že měl být klidnější: "Když vedle vás na buly jde hráč, který hraje dvě minuty za zápas a hned vás dvakrát sekne, jeho úkol je jasný. Vyprovokovat mě, abych se po něm ohnal. Bohužel jsem neudržel nervy."

Zatímco Sparta dohromady schytala jen 12 trestných minut, Bílí Tygři jich nastřádali 52. "Nebudu se vymlouvat, že jsme ty fauly nedělali, protože jsme je dělali,“ říká Birner, ale zároveň dodává: "Teď jde jenom o to, jestli oni ty fauly taky dělali, nebo nedělali. Přes média se na rozhodčí dělá tlak, že my provokujeme. Oukej, tak teda provokujeme. Už mi z toho je fakt… nebudu říkat na co."

Do ošemetné kritiky mužů v pruhovaném se přímo pustit nechtěl: "Já tady nebudu nic říkat na rozhodčí. Ať si každý udělá obrázek sám. Přijde sem 17 tisíc lidí, je to skvělý zápas. A pak z toho je to, co z toho bylo. Jsem znechucený z toho, co se tady děje."

Jandač: Ševc mi nadával neskutečným způsobem

Rozhořčený byl během klání i bek Martin Ševc, jenž při cestě do šatny po druhé třetině začal pokřikovat na sparťanského kouče Josefa Jandače. "Nadával mi neskutečným způsobem," potvrdil budoucí reprezentační lodivod. "On na všechny furt prská. Vytáhl si mě, nevím proč. Asi mě chtěl nějak rozhodit. Prý mám šedivé vousy, tak jsem mu řekl, že je taky jednou bude mít šedivé."

Ševc se nezklidnil ani po zápase, skrze média zaútočil na Jandače znovu (více ZDE). I on ale litoval, že do příštího duelu nenaskočí forvard Vampola, jenž se provinil trestem do konce utkání. Už podruhé v sérii.

"Ve třech zápasech mít dva vysoké tresty, to není věc, která do finále patří," neskrýval nespokojenost trenér Pešán. "Petr sám rozhodl o tom, že další zápas hrát nebude. Uvidíme, kolik finálových zápasů ještě odehraje."

Další klání nesmírně emotivní série začíná už dnes v 18:20. Pokud Liberečtí nezlomí šňůru proher v O2 areně, získá Sparta mečbol.

reklama