reklama

Češi jedou na turnaj pravdy. A současně i poslední šance

Hráči budou na Channel One Cup pod bedlivým dohledem Aloise Hadamczika i veřejnosti. Zvláště ti, co usilují o nominaci na olympiádu. Hráči budou na Channel One Cup pod bedlivým dohledem Aloise Hadamczika i veřejnosti. Zvláště ti, co usilují o nominaci na olympiádu. autor: CPA Eduard Erben
Trenér hokejové reprezentace upozorňuje, že pro jeho rozhodování o konečné nominaci na olympiádu budou mít výkony z CHannel One Cupu velkou váhu.

Praha - Turnaj pravdy. Takhle by se dal nazvat letošní Channel One Cup.

Trenéru Aloisi Hadamczikovi by totiž ruský turnaj měl definitivně odpovědět na to, kteří hráči si finální nominaci na olympiádu do Soči zaslouží a kteří nikoliv.

"Tento turnaj bude zásadní," přiznal kouč na tiskové konferenci před ruským podnikem.

Pane Hadamcziku, kolik hráčů z Evropy má nyní reálnou šanci, že pojedou do Soči?
"Do Soči mají možnost jet všichni, co jsou napsaní v širší nominaci."

Jak moc je pro adepty Channel One Cup důležitý?
"Musím říct upřímně, že při výkonnosti, kterou jsme zatím na letošní Euro Hockey Tour předváděli, je tento turnaj vcelku zásadní."

Velké šance se z tohoto týmu dávají třeba Kaberlemu a Červenkovi. Jak moc je tento odhad správný?
"Těch hráčů, kteří svými výkony na turnaji mohou upozornit na to, že by měli jet, je víc. Tihle dva k nim určitě patří."

Podívejme se na to z opačného pohledu... Jak velká šance na Soči zbývá evropským hráčům, které jste do Ruska nenominoval a jsou přitom zdravotně v pořádku?
"Myslím si, že to každý z toho vyčte, a netřeba to zdůrazňovat. Dali jsme šanci klukům, kteří se teď o to ještě poperou, a uvidíme dál, jak to bude."

Nedávno jste se vrátil z cesty po zámoří, kde jste viděl adepty na nominaci v NHL. Můžete říct, kolik míst máte momentálně vyhrazených pro hráče z Evropy?
"To bych nerad hodnotil, protože by to číslo nebylo směrodatné. Jsou hráči, kteří cítí, že by tu šanci mohli dostat. V NHL máme spoustu hráčů, kteří mají svou kvalitu, ale číslo si netroufnu říct, protože ani já ho nevím. Nebudu to prozrazovat, aby někteří vůbec neztratili iluzi bojovat na Euro Hockey Tour. Samozřejmě je tady okruh hráčů, kteří mají výkonnost i zkušenosti, a tudíž i ambiciozní šance."

Co brankáři? Nejvíc se mluví o dvojici Kovář - Salák, která dostává na Euro Hockey Tour nejvíce šancí a je v nominaci také na Channel One Cup. Jsou to horcí adepti pro olympiádu, aby doplnili Pavelce?
"To si netroufnu říct. V nominaci je ještě také Štěpánek, který sice odchytal jen jedno utkání, ale v ruské lize má velmi dobré výsledky. Na post jedničky počítáme s Pavelcem, ale nezapomínáme ani na Mrázka, protože na farmě chytá velmi dobře, a kdyby v jiném týmu dostal šanci chytat v NHL, tak by ty výsledky také ukázal."

Tentokrát se Channel One Cup nekoná v Moskvě jako obvykle, ale bude se hrát už přímo v Soči, v dějišti olympiády. Co tento fakt pro vás představuje?
"Je to výhoda, protože uvidíme prostředí, ve kterém budeme na olympiádě hrát. Určitě je to lepší, než kdybychom hráli v Moskvě."

Čekáte, že místo už bude sálat olympijskou atmosférou?
"Lidí přijde asi hodně, ale myslím si, že olympijská atmosféra bude úplně jiná. Zvlášť když budou vlastně hrát úplně jiné týmy. Ale zároveň to bude dobrý a těžký turnaj a hráči uvidí, kde se olympiáda bude hrát, a zahrají si proti silným soupeřům, protože třeba Rusko bude z takových šedesáti sedmdesáti procent kompletní."

Před konečnou nominací jste měl ještě jednou letět na inspekci do Ameriky, ovšem ten termín se posunul na 7. ledna. Pojedete tedy ještě do zámoří?
"Ne, nepojedu."

Je to pro vás komplikace? Přece jen jste se ze zámoří vrátil před pár dny, finální nominaci oznámíte za měsíc a první zápas na olympiádě hrajete ještě za další měsíc.
"Pro celý svět je to stejné, takhle je to dáno. Ale já jsem přesvědčen, že hráči, kteří budou nominováni, mají dlouhodobě své jméno a vysokou výkonnost, kterou za tu dobu neztratí. Nyní, když tu nominaci dělám, tak do toho dávám spoustu času a energie, abych byl přesvědčen, že se vytvoří jednolitý tým. Pokud by se někdo zranil nebo onemocněl, tak můžeme využít klauzuli o jeho výměně. Nemám z toho tedy strach."

reklama