reklama

Disciplinárka bude řešit chomutovský incident ve čtvrtek

Sobouje patří na led Sobouje patří na led autor: Lukáš Caha
Incidentem z Chomutova mezi tamním masérem Františkem Moščicem a brněnskými útočníky Davidem Ostřížkem a Jakubem Koreisem bude disciplinární komise řešit ve čtvrtek.

Praha - Zřejmě ve čtvrtek bude disciplinární komise hokejové extraligy řešit incident z pátečního zápasu v Chomutově, po němž masér domácího týmu František Moščic napadl hokejkou dva útočníky Brna. Předseda komise Karel Holý sice ještě nedostal oficiální stanovisko Chomutova, ale Severočeši by jej měli v průběhu dneška odeslat. Zástupci Komety již na žádost disciplinárky v předstihu odpověděli.

"Informace požadované svazem jsme předali našemu právníkovi, který je zpracoval a v nejbližší době je odešle předsedovi disciplinární komise panu Holému," uvedl výkonný ředitel chomutovského klubu Stanislav Mikšovic pro ČTK.

Stanoviska obou stran zatím Holý neobdržel

Holý předpokládal, že si vyjádření klubů dnes dopoledne na hokejovém svazu převezme a ve čtvrtek bude disciplinární komise útok maséra Moščice na dvojici David Ostřížek, Jakub Koreis řešit. I když obě stanoviska neobdržel, změnit termín jednání zatím neplánuje.

"Chomutov má čas do úterní půlnoci," řekl ČTK Holý, podle kterého bude komise řešit jen přečin člena realizačního týmu. Klub ani pořadatelská služba podle něj neselhaly. "Jedná se o selhání jedné osoby," podotkl Holý.

Videozáznam situace chybí

Severočeši podle všeho záznam celé situace svazu nezašlou, neboť v prostorách mezi šatnami, kde se incident stal, průmyslová kamera není. "Informací z tisku ale už máme dost," řekl Holý. Poukázal tím na fakt, že zástupci chomutovského klubu napadení hráčů Komety nepopírali.

Masér Pirátů může očekávat vysoký trest. Možným maximem je pokuta 500.000 korun a zastavení činnosti na 18 měsíců.

reklama