Znojmo podruhé v řadě prohrálo. Mečbol ve finále EBEL získal Salcburk

Lukáš Caha Lukáš Caha
10. 4. 2016 16:57
V neděli se hrálo další finálové utkání mezinárodní EBEL ligy. Znojmo bojovalo v Salcburku o mečbol, ten však získal rakouský tým a je pouhý krok od titulu.
Salcburk je krok od titulu a v úterý může ve Znojmě rozhodnout
Salcburk je krok od titulu a v úterý může ve Znojmě rozhodnout | Foto: Lukáš Caha

Salcburk - Mezinárodní EBEL liga jde to finiše. Salcburk vyhrál doma nad Znojmem pátý finálový zápas a v úterý může rozhodnou. Orlům se opět nepovedl začátek utkání, prohráli 2:4.

Podobě jako v pátek na jihu Moravy i tentokrát vkročili Rakušané do utkání aktivněji. V deváté minutě se dostal k odraženému kotouči Latusa a poprvé překonal gólmana Lukáše. Uplynulo jen čtrnáct sekund a domácí tým se radoval znovu. Tentokrát po zásluze Sterlinga.

Zaskočení Orli reagovali oddechovým časem a zpět do hry je vrátila přesilová hra ve třinácté minutě. Střelu Trivina tečoval za brankovou čáru Šulák. Hosté ožili, ale jejich aktivitu po chvíli zastavilo vyloučení.

Na přelomu první a druhé dvacetiminutovky musel do čtyř znovu Salcburk. Soupeře sice pustil do několika slibných šancí, avšak Riksman byl tentokrát neoblomný. To se však nedá říci o Lukášovi na druhé straně, kterého po přečíslení překonal znovu Sterling.

Ve třicáté minutě mohlo být Orlům ještě hůře. Latusa totiž využil nepozornosti znojemského brankáře, ale při střele selhal. V závěru třetiny se do tlaku dostal český tým, ovšem ani on branku nevytěžil.

Začátek třetí části přinesl po jedné brance na každé straně. Nejprve navýšil na 4:1 Aquino, ale vzápětí odpověděl přesnou trefou pod tyčku Podešva. Orli následně ubránili dlouhé oslabení tři na pět a stav nezměnila ani hra bez gólmana.

To bylo již vše podsatné, co se v rodném městě skladatele Wolfganga Amadeuse Mozarta událo. Šestý zápas se hraje v úterý ve Znojmě.

Finále EBEL ligy - 5. zápas

Salcburk - Znojmo 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Latusa (Welser), 10. Sterling (Duncan), 26. Sterling (Duncan), 43. Aquino (Fahey) – 13. Šulák (Trivino, Horn), 46. Podešva (Číp). Stav série: 3:2.