reklama

Eliáš už trénuje s New Jersey, ale příští týden hrát ještě nebude

Patrik Eliáš už plánuje návrat na led. Patrik Eliáš už plánuje návrat na led. autor: Reuters
Patrik Eliáš už trénuje po zranění kolena. S týmem New Jersey dokonce odjel na zápasový trip. Jeho návrat na kluziště se blíží.

Newark - Český útočník Patrik Eliáš v sobotu poprvé po zranění kolena z přípravného kempu trénoval s hokejisty New Jersey. Přestože devětatřicetiletá legenda Devils zamíří s týmem v příštím týdnu na sérii tří venkovních zápasů, návrat do sestavy se ještě nechystá. Eliáš se nejdříve musí po pauze dostat zpět do formy.

"Někteří kluci se ptali: 'Kdo je ten starý chlap, který jde s námi na led?'," vtipkoval Eliáš po návratu do přípravy týmu. "Pár týdnů jsem trénoval, hlavně na kondici a nabrání síly. Pak jsem pracoval na hokejových věcech. Tento týden jsme trénoval s dovednostním koučem Perttim Hasanenem a bylo to skvělé. Bylo to pro mě něco nového, makali jsme, ale pomohlo to."

Držitele ofenzivních rekordů New Jersey prý trápilo pravé koleno už dvě sezony, ale bolest se stala neúnosnou až po letní přípravě na aktuální ročník. "Rozhodli jsme se to doléčit. Neřešili jsme to nějak drasticky, ale zabralo to nějaký čas, proto jsme byl několik týdnů mimo hru," uvedl Eliáš, který v NHL v dresu New Jersey nasbíral ve 1224 zápasech 1017 bodů za 406 branek a 611 asistencí.

Devils se představí v úterý v Calgary, v pátek v Edmontonu a v sobotu ve Vancouveru, ale Eliáš by měl duely stejně jako sobotní domácí zápas s Pittsburghem (4:0) sledovat jen z tribuny. "Další krok je zapojit se se spoluhráči do tréninku, přivyknout si na tempo a systém," navázal Eliáš, který ještě pod novým trenérem Devils Johnem Hynesem nehrál.

Těší jej, že se týmu v poslední době daří a vyhrál šest z předchozích osmi zápasů. "Co jsem slyšel, tak kluci měli nejtěžší kemp, který zažili. Tvrdě trénují a myslím, že pak dokážou tempo přenést do zápasů. A i když se jim to někdy nepovede, jsou schopní najít cestu k vítězství," dodal Eliáš.

reklama