reklama

Návrat Jihlavy do extraligy probíhal za výborné kulisy, na zápas přišlo přes pět tisíc diváků

Fanoušci Dukly Jihlava. Fanoušci Dukly Jihlava. autor: ČTK
"Atmosféra tady byla úžasná. Všichni jsme si moc užili, snad i samotní diváci," uvedl Tomáš Jiránek, autor vítězné branky Dukly Jihlava.

Jihlava - Přes pět tisíc fanoušků si v pátek na Horáckém zimním stadionu vychutnalo plnými doušky první extraligové vítězství hokejistů Jihlavy od 18. března 2005. Dukla tehdy jako celek z nejvyšší soutěže vyhrála první barážový duel s Českými Budějovicemi, ale další čtyři patřily Jihočechům a po jediné sezoně mezi elitou sestoupila.

Extraliga: Program, výsledky, tabulky Extraliga: Program, výsledky, tabulky Prohlédněte zde

Hráče domácích i Mladé Boleslavi přivítal na ledě obrovský plakát "Legenda se vrací", na němž byla kromě velkého nápisu i silueta města a současný klubový znak Dukly. A když hned v úvodu otevřel skóre Anatolij Protasenja, znělo z hlediště hromové skandování "Dukla Jihlava". Jako kdyby chtěli i sami fanoušci klubu s velmi slavnou minulostí dokázat, že patří do extraligy.

Na začátku druhé dvacetiminutovky zahalil velkou část hlediště gigantický jihlavský dres a bylo zřejmé, jak moc si domácí příznivci návrat do nejvyššího patra tuzemského hokeje užívají. Hráči na ledě jim navíc naservírovali drama s nejlepším možným koncem - vítěznou radost zajistil ve druhé minutě prodloužení Tomáš Jiránek.

"Atmosféra tady byla úžasná. Všichni jsme si moc užili, snad i samotní diváci. Snad budou chodit a extraliga a stejně tak i naše hra je budou bavit," řekl Jiránek novinářům.

"Celé město tady žije hokejem. Atmosféru jsem si hrozně užil, je to naprostá paráda. Je super, že lidi přišli a takhle fandili. Doufám, že v takovém počtu budou hodit i dál," přál si Protasenja.

Kometa začala obhajobu obratem s Třincem, Jihlava se vrátila mezi elitu vítězně Kometa začala obhajobu obratem s Třincem, Jihlava se vrátila mezi elitu vítězně Čtěte zde

"Z našeho pohledu se před takovou atmosférou hrálo dobře. Zaslechl jsem tam jen nějak, že tady bylo 5000 lidí. Budu upřímný - připouštím, že jsem čekal, že jich přijde ještě o něco víc," uvedl na tiskové konferenci kouč vítězů Petr Vlk.

Jeho protějšek Patrik Augusta, jenž je sice nyní ve službách Mladé Boleslavi, ale jinak má dlouhodobé vazby na Jihlavu, mohl porovnávat. "Už v baráži tady byla vynikající atmosféra a teď to jen pokračuje," prohlásil Augusta, syn bývalého reprezentačního útočníka a poté i úspěšného trenéra Josefa Augusty.

reklama