reklama

Francouz slavil, ale za osm vteřin přišel rozhodující gól

Pavel Francouz. Pavel Francouz. autor: Milan Kammermayer
Brankář Pavel Francouz dnes několika skvělými zákroky držel Litvínovu naději na dovršení postupu do semifinále, aby nakonec v prodloužení inkasoval.

Pardubice - Brankář Pavel Francouz dnes několika skvělými zákroky držel Litvínovu naději na dovršení postupu do semifinále hokejové extraligy už ve čtvrtém utkání čtvrtfinálové série na ledě Pardubic, ale nakonec v čase v 65:29 inkasoval rozhodující branku po střele Tomáše Kauta.

Více o zápase Pardubic s Litvínovem čtěte ZDE

"Nezakřikl jsem to"

Pouhých osm vteřin předtím před přerušením dokázal vyrazit reflexivním zákrokem střelu Lukáše Radila do odkryté branky a emotivně svůj úspěch slavil.

"Nezakřikl jsem to. To je v takovou chvíli to samé, jako kdyby hráč projel celý hřiště a dal gól. Ve mně bouchly emoce, potřeboval jsem to ze sebe dostat. Bohužel nás to posunulo jen o několik vteřin v zápase, to je paradox," řekl novinářům Francouz.

Ve čtvrtém duelu měl reprezentační gólman proti Pardubicím nejvíce práce v celé sérii. "Víc bojovali, byli nám rovnocenným soupeřem a v podstatě zápas tomu odpovídal. Byli šťastnější. Byl to klasický zápas play off. Oni hráli obětavě, doplynulo to do prodloužení. Oba týmy se snažily neudělat chybu a v prodloužení je to o jedné střele," pokračoval Francouz.

Litvínov sice mohl ukončit sérii, ale Francouz bere stav 3:1 na zápasy jako přijatelný. "My jsme sem jeli vyhrát jeden zápas. Kdyby nám to někdo řekl, tak jsme byli rádi, že se vracíme za stavu 3:1. Je na nás, abychom to zase v pátek uhráli doma. V hlavě to je, že to chceme ukončit, ale máme ještě tři pokusy," řekl čtyřiadvacetiletý gólman.

Jedeme dál, říká Ručinský

Podle útočníka Martina Ručinského je potřeba hned hodit porážku za hlavu a pokračovat v boji. "Pardubice byly přitlačené ke zdi, my jsme měli mečbol, takže jim nic jiného nezbývalo než hrát vabank, co to dá. Oni hráli dobře, bylo to 2:2 a rozhodlo prodloužení. Nedá se nic dělat, to je hokej. Jedeme dál. Je to 3:1 a budeme hrát, co to dá, a uvidíme v pátek," uvedl čtyřiačtyřicetiletý veterán.

První tři zápasy série Litvínov ovládl, tentokrát už to neplatilo. "Včera jsme určitě hráli líp. Neřekl bych, že bychom dneska hráli špatně, ale nebyl to úplně takový výkon jako včera. Trošku jsme je nechávali se lehce dostávat do šancí a oni toho využili," řekl Ručinský.

reklama