reklama

Hokejový obránce Klesla posílí extraligový Třinec

Rostislav Klesla. Rostislav Klesla. autor: Reuters
Hokejový obránce Rostislav Klesla je další posilou extraligového Třince.

Třinec - Hokejový obránce Rostislav Klesla je další posilou Třince. Dvaatřicetiletý zadák, který v březnu ukončil své dlouholeté působení v zámořské NHL, se s vedením Ocelářů dohodl na víceleté smlouvě.

Kleslův příchod pod Javorový byl na spadnutí už několik týdnů, ale obě strany kontrakt vyladily až dnes. Zlatý medailista a nejlepší obránce mistrovství světa hráčů do 20 let v roce 2001 a bývalá opora Columbusu je s týmem Jiřího Kalouse už od startu suché letní přípravy.

"Dlouhodobá jednání dnes byla završena podpisem smlouvy. Její délku nebudeme sdělovat, jedná se o víceletý kontrakt," řekl ČTK mluvčí Ocelářů Tomáš Želazko.

Klesla nešel do cizího prostředí. Za Třinec už hrával během poslední stávky v NHL před dvěma lety a několikrát se v klubu během léta připravoval na sezonu v zámoří. Když se v březnu rozhodl pro návrat do Evropy, byl slezský klub prvním na řadě, kdo s ním začal vyjednávat.

Novojičínský rodák opustil zámoří po bezmála šestnácti letech. V NHL odehrál 677 zápasů a všechny pouze za dva týmy: Columbus a Phoenix. Poté, co ho v březnu na angažmá ve Phoenixu během několika dnů potkaly trejdy do Washingtonu a Buffala, se však odhodlal k cestě domů. Klesla v zámoří vstřelil 48 gólů a na 111 přihrál.

Pro Třinec je Klesla sedmou letní posilou. Semifinalista minulé sezony už přivedl obránce Milana a Lukáše Douderovy z Kladna a útočníky Lukáše Žejdla (Slavia), Tomáše Plíhala (Tappara Tampere), Kamila Krepse (Ässät Pori), Arona Chmielewského (Krakov).

reklama