Hudler řídil velký obrat. Calgary rozhodlo poslední střelou

Aktualizováno 17. 2. 2015 8:46
Velký zápas zažil v noci Jiří Hudler, jenž se dvěma góly podepsal pod famózní obrat Calgary proti Bostonu.
VIDEO Vítězná branka T. J. Brodieho těsně před koncem prodloužení.

New York - Útočník Jiří Hudler se v pondělním utkání NHL zasloužil dvěma góly o obrat hokejistů Calgary, kteří prohrávali s Bostonem 0:3, ale zvítězili 4:3 v prodloužení. Vsetínský odchovanec byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, stejně jako Andrej Nestrašil, který jednou trefou a dvěma asistencemi přispěl k výhře Caroliny 6:3 v Ottawě. Svým premiérovým gólem v NHL se na vítězství Hurricanes podílel také obránce Michal Jordán, jenž navíc zaznamenal jednu asistenci a byl zvolen třetí hvězdou večera.

Bruins vedli v Calgary po první třetině díky trefám Brada Marchanda v oslabení a kapitána Zdena Cháry 2:0. Když po padesáti sekundách druhého dějství přidal třetí gól Torey Krug, zdálo se být rozhodnuto. Jenže ve 27. minutě oživil naděje domácích David Jones a pak začal úřadovat Hudler. Druhý nejproduktivnější český hráč v lize nejprve ve 44. minutě snížil na rozdíl jediného gólu a o jedenáct minut později v přesilové hře osmnáctým zásahem v sezoně vyrovnal.

Obrat Flames dokonal kuriózním způsobem pouhé dvě sekundy před koncem prodloužení obránce T. J. Brodie. Při poslední akci vystřelil nazdařbůh bekhendem z nulového úhlu, tečovaný kotouč vyletěl na horní síťku branky, odtud se odrazil na ramena dezorientovaného brankáře Tuukky Raska a skončil za jeho zády.

"V tomhle je krása hokeje. Zbývaly tři čtyři sekundy do konce. Celá střídačka křičela: Vystřel! A on to udělal. A najednou jeden odraz, druhý odraz a puk byl v bráně. Senzace, samozřejmě tohle vítězství bereme všema deseti," líčil Hudler. "Je to určitě nejdůležitější gól v mé kariéře. V téhle fázi sezony a při vyrovnanosti tabulky je důležitý každý zápas, každý bod. A všechny další budou ještě důležitější," radoval se hrdina večera Brodie.

Desátý velký obrat Flames

Flames díky němu podesáté v sezoně otočili zápas, v němž prohrávali po dvou třetinách. Takovou bilancí se nemůže pochlubit žádné jiné mužstvo v NHL. "Nabízí se, abych dnes použil jednu slavnou frázi z baseballu: Není konec, dokud není konec," prohlásil trenér Calgary Bob Hartley. "Nevím, co k tomu říct víc. Tihle chlapi se prostě nikdy nevzdávají."

Flames získali důležité dva body v boji o postup do play off. V tabulce Západní konference si na sedmém místě udrželi tříbodový náskok na deváté Los Angeles Kings, kteří porazili 3:2 Tampu Bay. Naopak Bruins prohráli počtvrté za sebou a v tabulce Východní konference mají na osmém místě jen čtyřbodový náskok na devátou Floridu.

Nestrašil sehrál životní zápas

Nejplodnější zápas v rámci své premiérové sezony v NHL odehrál Nestrašil. Třiadvacetiletý odchovanec pražské Slavie třetím gólem v posledních čtyřech zápasech otevřel v 7. minutě skóre utkání v Ottawě, na další dvě branky pak přihrál a Carolina vyhrála 6:3.

Nestrašil tak znovu potvrdil, že mu velice prospěl listopadový přesun z Detroitu, kde ve 13 zápasech zaznamenal pouhé dvě asistence. V dresu Hurricanes dostává daleko více prostoru na ledě a v patnácti utkáních už posbíral osm bodů za čtyři góly a stejný počet přihrávek.

Ve vyrovnaném zápase Carolina vždy vedla o gól, domácí Senators ale dokázali třikrát vyrovnat. Hosté zlomili skóre ve svůj prospěch až ve třetí třetině.

Rozhodující moment večera však přišel 54 sekund před koncem druhé části hry, kdy Jay McClement zakončil rychlý protiútoku a počtvrté dostal Hurricanes do vedení. S pukem však skončili v brance také autor gólu a útočník domácích Clarke MacArthur, který se marně snažil zamezit McClementovi ve skórování. Oba ve velké rychlosti vrazili do brankáře Robina Lehnera, který zůstal s MacArthurem ležet několik sekund na ledě. Oba nakonec odjeli na střídačku za asistence spoluhráčů, do hry už se ale nevrátili a zbytek třetiny se dohrával až po přestávce.

Nepříjemná situace domácím mužstvem otřásla a ve třetí minutě poslední dvacetiminutovky navýšil náskok hostů Jordán, jenž si v přesilové hře šikovně najel před branku na přihrávku Eliase Lindholma a uklidil puk do odkryté branky. V polovině třetí třetiny pak uzavřel skóre v další početní výhodě Chris Terry.

"Když jsem viděl, jakým způsobem do sebe vrazili a že se pak nehýbali, byly to dost děsivé okamžiky," přiznal útočník Ottawy Bobby Ryan. "Člověk automaticky přemýšlí, co se mohlo stát a inkasovaný gól se v tu chvíli stává velmi nepodstatný," dodal.

Šlo mu to, prohlásil trenér

Oba hráči by však měli být v pořádku a tak se mohli hokejisté Caroliny radovat z vítězství po dvou prohrách v řadě. "Byl to důležitý zápas. Nikdo nechce jít od porážky k porážce. Takže jsme rádi, že jsme tu sérii zastavili. Podali jsme myslím dobrý výkon, byli jsme silní na puku a slušně jsme bránili. Zasloužili jsme si vyhrát," prohlásil Nestrašil, jehož kouč přesunul z pozice křídla na centra.

"Šlo mu to. Celá jeho lajna hrála dobře. Je velmi silný, když má puk. Vyzkoušíme ho v různých situacích a formacích, abychom viděli, co v tomhle klukovi přesně je," odhalil své plány trenér Peters. Experimentovat může podle libosti. Jeho tým už totiž prakticky přišel o šanci na postup do play off a sezonu bude jen dohrávat.

Ve čtvrtém utkání v řadě bodoval Tomáš Plekanec, který gólem a přihrávkou zařídil výhru Montrealu 2:0 v Detroitu. Dlouhou bezbrankový zápas rozhodl trefou v 58. minutě, když se prosadil přesnou ranou z mezikruží. A následně přihrál Maxi Paciorettymu na gól do prázdné branky při power play domácích.

Jedenáctigólovou přestřelku si užili fanoušci v newyorském derby mezi Islanders a Rangers. Po vítězství dlouho sahali domácí "Ostrované", kteří vedli 2:0, 3:1 a ještě na začátku třetí třetiny 5:3, jenže pak "Jezdci" třemi góly skóre otočili a vyhráli 6:5.

NHL:

NY Islanders - NY Rangers 5:6 (2:1, 2:2, 1:3)

Branky: 28. a 44. Strome, 1. Tavares, 12. Nielsen, 22. Boychuk - 15. a 24. McDonagh, 24. Kreider, 47. Stepan, 49. St. Louis, 56. Klein. Střely na branku: 43:42. Diváci: 16.170. Hvězdy utkání: 1. Klein, 2. McDonagh (oba Rangers), 3. Strome (Islanders).

Ottawa - Carolina 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)

Branky: 19. Condra, 31. Hoffman, 34. Ceci - 7. Nestrašil, 29. Skinner, 34. Gerbe (Nestrašil, Jordán), 40. McClement, 43. Jordán, 50. Terry (Nestrašil). Střely na branku: 32:36. Diváci: 16.562. Hvězdy utkání: 1. Nestrašil (Carolina), 2. Zibanejad (Ottawa), 3. Jordán (Carolina).

Detroit - Montreal 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky: 58. Plekanec, 60. Pacioretty (Plekanec). Střely na branku: 25:29. Diváci: 20.027. Hvězdy utkání: 1. Price (Montreal), 2. Howard (Detroit), 3. Plekanec (Montreal).

Colorado - Arizona 5:2 (3:1, 2:0, 0:1)

Branky: 3. McLeod (Hejda), 4. Duchene, 15. Holden, 28. Barrie, 38. Landeskog - 10. Ekman-Larsson, 43. Arcobello. Střely na branku: 34:17. Diváci: 14.132. Hvězdy utkání: 1. Duchene, 2. Iginla, 3. Carey (všichni Colorado).

Calgary - Boston 4:3 v prodl. (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)

Branky: 44. a 55. Hudler, 27. Jones, 65. Brodie - 7. Marchand, 12. Chára (Pastrňák), 21. Krug. Střely na branku: 27:27. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Hudler, 2. Brodie (oba Calgary), 3. Bergeron (Boston).

Winnipeg - Edmonton 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 2:2 - 0:0)

Branky: 8. a 29. Little, 44. Myers, 56. Ladd, rozhodující sam. nájezd Wheeler - 14. a 56. Jakupov, 16. Lander, 42. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 46:22. Diváci: 15.016. Hvězdy utkání: 1. Little (Winnipeg), 2. Jakupov (Edmonton), 3. Myers (Winnipeg).

Los Angeles - Tampa Bay 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky: 28. Kopitar, 44. Nolan, 54. Carter - 13. Nestěrov (Palát), 60. Johnson. Střely na branku: 28:23. Diváci: 18.230. Hvězdy utkání: 1. Doughty, 2. King, 3. Nolan (všichni Los Angeles).

Vancouver - Minnesota 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky: 21. H. Sedin, 42. Horvat, 52. Biega - 9. a 54. Niederreiter. Střely na branku: 29:22. Diváci: 18.465. Hvězdy utkání: 1. Biega (Vancouver), 2. Niederreiter (Minnesota), 3. Horvat (Vancouver).

4. Winnipeg 59 30 10 19 165:157 70
5. Minnesota 56 28 7 21 155:152 63
6. Dallas 56 26 8 22 175:179 60
7. Colorado 57 24 11 22 149:161 59