VIDEO Jágr exceloval v Coloradu, lavinu ale nezastavil

21. 3. 2013 6:29
Tři body Jaromíra Jágra za gól a dvě asistence Dallasu nepomohly. Hvězdy prohrály na ledě Avalanche 3:4.
Podívejte se na Jágrův jedenáctý gól sezony, který vstřelil do branky Colorada. | Video: Sport

New York - Ani vynikající výkon Jaromíra Jágra nepomohl v zámořské NHL týmu Dallasu k bodovému zisku na ledě Colorada. Stars prohráli s Avalanche 3:4 a pokračují v mizerných výkonech.

Český útočník byl u všech gólů svého celku. Jeden sám vstřelil a na další dva přihrál. Jágr byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, hned za domácím Kobasewem.

Legendární útočník otevřel skóre utkání ve 13. minutě, když si typicky nabruslil do mezikruží a střelou švihem prostřelil brankáře Varlamova. Krátce nato Jágr nahrál na gól Dalyemu a Dallas si po první třetině hýčkal nadějné vedení 2:0.

Jágr: Musíme hrát jako v play off

Ve druhé části nejprve vyrovnali Olver a Landeskog, ovšem po další asistenci Jágra poslal Hvězdy znovu do vedení Whitney. Colorado zápas otočilo ve třetí třetině. Nejprve O´Reilly po asistenci českého obránce Hejdy vyrovnal, aby v 57. minutě rozhodl o výhře Laviny Chuck Kobasew.

"Máme spoustu mladých hráčů, musíme se z takových zápasů poučit," uvedl po utkání Jágr, jehož tým ztrácí na postup do play off tři body. "Nemyslím si, že si všichni uvědomují, že toto už jsou pro nás zápasy play off. Zatím tak nehrajeme, ale odteď každý další zápas musíme hrát jako v play off. Zatím k tomu přistupujeme, jako by to bylo čtvrté utkání sezony. Tak to vidím já," dodal Jágr, který ukončil čtyřzápasový bodový půst.

Svůj premiérový gól v NHL vstřelil obránce Radko Gudas. Hokejista Tampy Bay se prosadil na ledě Toronta lehkým nahozením od mantinelu, ovšem už za rozhodnutého stavu 0:4. Maple Leafs nakonec zvítězili 4:2.

Výsledky NHL:

Toronto - Tampa Bay 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)

Branky: 7. Lupul, 21. Phaneuf, 27. Bozak, 28. Kuljomin - 48. Gudas, 58. Conacher. Střely na branku: 26:28. Diváci: 19.433.

Detroit - Minnesota 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)

Branky: 30. Nyquist, 60. D. Miller - 3. a 38. Setoguchi, 24. Brodziak, 31. M. Koivu. Střely na branku: 38:19. Diváci: 20.066.

Colorado - Dallas 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)

Branky: 29. Olver, 34. Landeskog, 47. O´Reilly (Hejda), 57. Kobasew - 13. Jágr, 17. Daley (Jágr), 36. Ray Whitney (Jágr). Střely na branku: 34:32. Diváci: 13.813.

Edmonton - San Jose 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 11. Gagner, 33. Horcoff, 45. R. Jones - 15. a 47. Couture (na první Havlát), 50. Wingels, rozhodující sam. nájezd D. Boyle. Střely na branku: 27:34. Diváci: 16.839.

Anaheim - Chicago 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Branky: 2. Holland, 55. Ryan, 56. Selänne, 60. Souray - 4. Toews, 32. Leddy. Střely na branku: 26:24. Diváci: 17.610.