Jágr se trefil, Rangers bodovali už 13 zápasů v řadě

zh
11. 3. 2008 7:40
Buffalo - NY Rangers 2:3 SN
Jaromír Jágr v šanci proti Buffalu před brankářem Ryanem Millerem. Puk nakonec odhlavičkoval buffalský obránce. | Foto: Reuters

Buffalo - Pět zápasů čekal v NHL útočník New Yorku Rangers Jaromír Jágr na gól. Dočkal se v pondělí na ledě Buffala.

Ve 29. minutě poslal své mužstvo poprvé do vedení - 2:1. Jednalo se o jeho letošní 59. bod za 18 gólů a 41 asistencí.

Domácí dokázali ve 35. minutě v přesilovce vyrovnat. Ve třetí třetině již branka nepadla a utkání se nakonec dostalo až do samostatných nájezdů.

O NHL dále čtěte:

V nich Jezdci uspěli v poměru 2:1 a slavili výhru 3:2. V dresu Buffala se v rozstřelu netrefil ani Aleš Kotalík.

Sabres musejí  Jágra milovat, podle statistik stránek nhl.com jim za svou kariéru vstřelil již 41 gólů.  Dohnal tak bývalou slovenskou hvězdu Quebecku Petera Šťastného a stal se s ním v tomto parametru historicky nejnebezpečnějším soupeřem Šavlí.

Rangers stoupají vyrovnanou tabulkou Východní konference, bodovali už 13. zápas v řadě. S 83 body jim patří šesté místo. Na vedoucí tým New Jersey Devils ztrácejí pouhé tři body.

Jenže jejich pondělnímu soupeři, Buffalu Sabres, který se momentálně nachází jedinou příčku pod play off, chybí na pozici Jezdců jen osm bodů, do postupové osmičky tři.

Stát se ještě může leccos. Poslední duely základní části NHL se hrají až 6. dubna.

Bodoval již jen Ručinský

Z Čechů kromě Jágra bodoval v pondělí již jen Martin Ručinský, jenž nahrával na první gól St. Louis na ledě Calgary. Jeho Bluesmani si odvezli vysokou prohru 7:3.

V zámořské soutěži byly na programu pouze tři utkání, v tom třetím měl Vancouver překvapivě velké problémy s nejhorším celkem ligy Los Angeles. Na hubenou výhru 2:1 dosáhnul až v prodloužení.

Canucks si nemůžou dovolit na sedmém místě Západní konference žádné zaváhání, od deváté, tedy nepostupové, příčky je dělí pouze dva body.

Buffalo - NY Rangers 2:3 SN (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 1. Pominville, 35. Vanek - 2. Tjutin, 29. Jágr, rozhodující nájezd Gomez

Los Angeles - Vancouver 1:2 PP (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 49. O'Sullivan - 58. a 61. Kesler

Calgary - St. Louis 7:3 (3:1, 1:1, 3:1)
Branky: 1. a 56. Tanguay, 8. Huselius, 19. Iginla, 30. Lombardi, 47. Nilson, 48. Langkow - 27. a 52. Boyes, 10. Backes (Ručinský)