reklama

Čtvrtfinále se Slovákům vzdaluje. Smolná porážka s Čechy možná zůstala v hlavě, přiznal Graňák

Dominik Graňák (vpravo) hraje v Dánsku už své dvanácté mistrovství světa. Dominik Graňák (vpravo) hraje v Dánsku už své dvanácté mistrovství světa. autor: Luboš Vácha
Po dvou zápasech to z pohledu Slováků vypadá na další trpký šampionát. Postup do čtvrtfinále, který zažili naposledy v roce 2013, se jim vzdálil po smolné prohře s českým týmem a po bezzubém výkonu se Švýcary. Dominik Graňák hrající už na dvanáctém MS přiznal, že se Slovákům nejspíš nepodařilo vytěsnit sobotní zápas z hlavy. Příště už budou muset vyhrát.

Proč nevyšlo slovenskému týmu ani utkání proti Švýcarsku?

Udělali jsme dost chyb a nebyli jsme dostatečně aktivní. Nebyli jsme schopní udržet puk, Švýcaři nás dobře napadali a my jsme měli slabý pohyb. Nepomáhali jsme si, vždycky bruslil jen hráč s pukem.

Předvedli jste horší výkon než v sobotu proti Čechům?

Myslím, že ano. Nevím, jestli jsme byli méně soustředění, ale s Českem jsme získali alespoň bod. Proti Švýcarům jsme neměli k výhře zrovna blízko.

Bránili Švýcaři tak dobře, že bylo těžké se dostat do šance?

Těch šancí jsme měli jen pár. Vyplývalo to z pohybu, opravdu jsme měli problém přejít střední pásmo přesnou přihrávkou do rychlosti. Snažili jsme se puky nahazovat, tečovat a ztráceli jsme rychlosti. Švýcaři byli dobře organizovaní a k ničemu nás nepouštěli.

Prohra se vztyčenou hlavou. Můžeme hrát s každým, ale rozhodla má chyba, vyčítal si Rittich Prohra se vztyčenou hlavou. Můžeme hrát s každým, ale rozhodla má chyba, vyčítal si Rittich Čtěte zde

Proti Čechům jste skoro celý zápas bránili náskok, se Švýcary jste naopak museli tvořit hru vy. To vám dělalo problém?

Byl to určitě jiný zápas. Český tým má hodně individualit, jeho hráči jsou kreativní, zato Švýcaři hrají až strojově. Je třeba si na ně dívat pozor v jiných situacích. Byli oproti nám bojovnější a poctivější.

Hráli jste druhý zápas ve dvou dnech. Jak jste na tom byli fyzicky?

Osobně jsem nebyl tak svěží jako proti Čechům. To jsem se cítil dobře, až na to prodloužení. Srazilo nás, že jsme v sobotu celou poslední třetinu bránili a stálo nás to hodně sil. Když má člověk puk na hokejce a hru tvoří, je to jednodušší než puk nahánět. Síly nám možná trochu chyběly.

Podařilo se vám vytěsnit smolnou porážku s Čechy?

Těžko říct. Já jsem se to snažil vytěsnit co nejdřív. Když jste deset sekund od vítězství za tři body a ztratíte ho, velmi to mrzí. Ale ve třetí třetině proti Čechům jsme si o gól trochu koledovali. Ta remíza byla pro nás vzhledem k 60 minutám zápasu relativně dobrá. Někde v podvědomí to ale možná zůstalo. Mohli jsme mít tři body, takhle máme jeden.

Museli si vzít slovo zkušenější hráči a uklidnit mužstvo?

Každý má v kabině právo něco říct. Chtěli jsme se na důležitý zápas připravit stejně dobře jako v sobotu, ale nedopadlo to vůbec dobře.

Jak byl na tom konkrétně Lukáš Cingeľ, který mohl v sobotu gólem do prázdné branky definitivně rozhodnout, ale nedal?

Přiznám se, že jsme to nijak neřešili. Nebyl jsem v té situaci přímo za ním, takže ani nevím, jestli se z té pozice dala prázdná branka trefit. Věřím, že to na něm nezanechalo žádnou stopu.

Bod po dvou zápasech je v boji o postup málo, souhlasíte?

Zatím je to málo. Zažil jsem už na mistrovství světa všechno možné. Nic není rozhodnuté, ale je to škoda. Zápas se Švýcarskem byl důležitý a nemáme z něj ani bod. Určitě to veselé není.

Slovensko čeká na čtvrtfinále už pět let. Jak vnímáte nebo jste před turnajem vnímal šance tohoto týmu v porovnání s předešlými?

Já se do žádných odhadů už nějakou dobu raději nepouštím. Jak se mění náš tým, mění se i týmy soupeřů. Před šampionátem i teď tvrdím, že by pro nás čtvrtfinále bylo úspěch. Byl by to dobrý výsledek.

Po radosti smutek. Tak čeští hokejisté nestačili na Tři korunky Po radosti smutek. Tak čeští hokejisté nestačili na Tři korunky Prohlédněte zde
reklama