reklama

Na začátek hodně kvalitní zápas, řekl trenér Kalous k výhře nad Slovanem Bratislava

Pěsti v Holešovicích. Sparta ve federálním derby přehrála slovanisty z KHL Podívejte se na fotografie z dnešního přípravného zápasu, v němž hokejisté Sparty porazili soupeře z KHL Slovan Bratislava 4:2. Foto: Milan Kammermayer
Hokejisté Sparty zvládli úvodní přípravný zápas s účastníkem KHL Slovanem Bratislava. Pražané zápas v dobrém tempu zlomili v první polovině zápasu. Ve 28. minutě už vedli 4:1, dvakrát se trefil Vrána. Hosté potom srovnali krok a v závěru snížil druhou brankou v zápase Nedorost.

Praha – Hokejová Sparta v Holešovicích přehrála Bratislavu a na úvod přípravy si může zapsat vítězství. Přátelské utkání se hrálo ve skvělém tempu, nechyběly souboje. Česko-slovenský souboj měl náboj, jaký se už předsezónních zápasů vidí málokdy.

Vrána úřadoval a Sparta porazila Slovan Bratislava 4:2 Vrána úřadoval a Sparta porazila Slovan Bratislava 4:2 Čtěte zde

„Zápas byl fyzicky náročný. Takový hokej chceme hrát, takže s tím panuje spokojenost,“ hodnotil zápas trenér Jiří Kalous, pro kterého šlo o první utkání na lavičce Pražanů. „Nebyl jsem nervózní, ani jsem to nijak zvlášť neprožíval,“ řekl s klidem.

„Slovan je velká značka a kvalitní soupeř,“ uznal Kalous. Tempo utkání se mu líbilo. Na druhé straně chválil soupeře český trenér Slovanu Miloš Říha. „Sparťané nás překvapili agresivitou a bruslením. Naši mladí hráči na to nezareagovali. Na druhou stranu jsem rád, že jsme ve třetí třetině srovnali krok,“ těšilo Říhu.

Sparta-Slovan Bratislava: Jiří Černoch - Jakub Valský Sparta-Slovan Bratislava: Jiří Černoch - Jakub Valský Foto: Milan Kammermayer

V létě Sparta přivedla pětici posil. Dvě z nich se výrazně podepsaly pod výsledek zápasu s Bratislavou. Dvakrát se gólově prosadil Petr Vrána a na dva góly přihrál Brian Ihnačák. „Bylo to hodně o kondici. Většinu herních situací jsme ještě ani netrénovali. Na první zápas to ale bylo hodně dobré,“ pochvaloval si Ihnačák.

Kanadský útočník s československými kořeny nastoupil v jedné lajně právě s Vránou. „Mohlo by nám to fungovat. Docela si rozumíme,“ komentoval spolupráci.

Další přípravný zápas čeká Spartu v sobotu proti německému Ingostadtu. Později čekají Pražany švýcarské týmy Lausanne, Ženeva a Fribourg. Slovan se ve čtvrtek představí proti Kometě. Nastoupit by měly i zámořské posily Kyle Chipchura a Jonathan Cheechoo.

reklama