reklama

NHL stále ve sváru. O klíčových bodech výluky se nejednalo

Jednání o konci výluky v zámořské NHL žádný pokrok nepřinesla a šance, že soutěž začne v řádném termínu je zase menší. Na klíčovou otázku ohledně rozdělění příjmu vůbec nedošlo.

New York - Šance, že zámořská NHL začne v řádném termínu 11. října je zase o něco menší. Včerejší jednání v New Yorku mezi vedením soutěže a hráčskou asociací NHLPA totiž žádný progres nepřineslo.

Dopolední a odpolední jednání trvala dohromady pouze pět hodin. Mezi čtyřma očima se pak krátce sešli také komisař NHL Gary Bettman a výkonný ředitel NHLPA Donald Fehr.

O klíčové otázce rozdělení příjmu mezi majitelé kluby a hráče ale nepadla ani řeč. Mluvilo se pouze o dopingových kontrolách a lékařských záležitostech.

Daly: Start ligy je v ohrožení

"Můžeme se scházet jak chceme, ale dokud nedojde k ústupkům a novým nabídkám, tak nevím, proč se scházíme," řekl zástupce komisaře ligy Bill Daly. Mrzí ho hlavně fakt, že se NHLPA o příjmech sama vůbec nectěla bavit.

Vedení soutěže nicméně oznámilo, že zatím vyčká se zrušením prvních kol sezony a doufá, že se obě strany nakonec dohodnou. V tom případě je ale jisté, že by kluby nesehrály přípravné zápasy a přípravné kempy by trvaly pouze týden.

"Dny se ale krátí rychle a začínáme cítit, že jsou první zápasy v ohrožení," přiznal Daly.

Hvězdy ze zámoří prchají do Evropy

Stejný pocit mají i hráči v zámoří, kteří se v houfech ohlížejí po angažmá v Evropě. Blízko přestupu je i bývalý spoluhráč Jaromíra Jágra z Filadelfie Claude Giroux, podle ruských médií je na spadnutí podpis smlouvy s Omskem.

S Dynamem Minsk se už dohodl útočník Winnipegu Evander Kane a do Švýcarska putuje za dalšími hráči ze zámoří Edmontonu John Tavares. Bude hrát v Bernu.

Extraliga zatím další hráče vyhlíží. Podle Jaromíra Jágra se může stát, že se v Česku objeví i hvězdná jména ze zámoří. "Ti kluci jsou k dispozici a chtějí hrát," řekl Jágr minulý týden.

reklama