Pikantní semifinále Extraligy: Západočeši vyzvou Prahu

Semifinále otevře souboj Sparta - Karlovy Vary.
Semifinále otevře souboj Sparta - Karlovy Vary. | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Praha - Západní Čechy versus Praha, i tak by se daly charakterizovat nadcházející semifinálové série hokejové Extraligy.

První z nich, mezi Spartou a Karlovými Vary, začíná už ve středu. Oba týmy jsou ale dostatečně odpočaté, měly od ukončení svých sérií více než týdenní pauzu.

Od této série se dá očekávat napínavá bitva, v níž budou rozhodovat drobnosti. Především obranná fáze je totiž u obou týmů velmi vyrovnaná.

V ofenzivě má navrch Sparta, která má vyšší průměr vstřelených branek na zápas a především z jejích prvních dvou útoků jde strach.

Ty se totiž dokázaly postarat o tři čtvrtiny sparťanských branek. V průběhu semifinále by Spartu navíc mohl posílit i Martin Ručinský.

Vary se staly prvním semifinalistou. Zlín stále žije

"Martin trénuje, my jsme věřili, že už teď by do toho mohl vlétnout, protože jsme říkali, že v případě postupu do semifinále je to hodně nadějné. Myslím, že nadějné to je, ale on se ještě necítí zcela připravený," řekl trenér František Výborný.

V druhé sérii nastoupí loňský mistr a první celek základní části Slavia proti po základní části sedmé Plzni. Oba týmy si čtvrtfinále protáhly na maximální délku sedmi zápasů a oba musely svoji sérii otáčet.

Jak začnou semifinále

Sparta - Karlovy Vary: 18.3, 19.3 (Praha), 22.3, 23.3 (Karlovy Vary)
Případné další zápasy: 26.3 (Praha), 28.3 (Karlovy Vary), 30.3 (Praha)

Slavia - Plzeň: 20.3, 21.3 (Praha), 24.3, 25.3 (Plzeň)
Případné další zápasy: 27.3 (Praha), 29.3 (Plzeň), 31.3 (Praha)

Plzeň táhnul celou sérii proti Pardubicím především Strakův útok, slávistické opory se naopak probudily až za pět minut dvanáct.

Mistr totiž prohrával už 3:1 na zápasy a blamáž musel odvracet ještě v poslední třetině sedmého zápasu proti Vítkovicím. V euforii hrající Plzeňští zase dokázali Pardubice porazit až v druhém prodloužení posledního utkání.

Slavia zvládla obrovské drama. Postupuje do semifinále
Hadamczik nepodal Růžičkovi ruku. Naštval ho Polák

Gól Adamského hráči oslavovali po příjezdu do Plzně na náměstí se svými fanoušky nehledě na to, že byla jedna hodina ráno.

Ačkoliv by Slavia podle všech papírových předpokladů měla přes Plzeň přejet rovnou do finále, po výkonu Plzně proti Pardubicím už by si to rozhodně nikdo tvrdit nedovolil.

Za Plzeň totiž nastupuje nejlépe bodující hráč play-off  a navrátilec z NHL Martin Straka (16 bodů ve 12 zápasech), který svůj tým strhl k nebývalým výkonům. Ovšem hra plzeňského celku stojí především na jeho formaci. Zde je asi Plzeň nejzranitelnější.

Na finále si však mohou oprávněně dělat zálusk všechny čtyři týmy. Zda v něm uvidíme pražský, západočeský, nebo opět mezi-krajský souboj se rozhodne nejpozději 31. března.

„Bude to boj! Fanoušci se mají na co těšit," tvrdí Slávista Petr Jelínek.