reklama

Vary spráskali i bývalí Energetici. "Bylo nám jich líto"

Lukáš Pech si při kanonádě 11:0 proti svému bývalému klubu připsal gól a asistenci Lukáš Pech si při kanonádě 11:0 proti svému bývalému klubu připsal gól a asistenci autor: CPA Eduard Erben
Na porážce Karlových Varů od Sparty 0:11 se podíleli i tři exvarší útočníci Pech, Kumstát a Bahenský.

Praha - U obou rekordních výsledků 11:0 v samostatné české extralize byli současné sparťanští útočníci Lukáš Pech, Petr Kumstát a Zdeněk Bahenský.

V listopadu 2007 při svém působení v Karlových Varech byli vysoké výhry Energie nad Ústí nad Labem. Dneska právě takový debakl uštědřili se Spartou právě Karlovým Varům.

Paradoxně v obměněném kádru Energie už je jediný hráč, když tyto rozdílné zápasy jako den a noc prožil - útočník David Zucker.

Letos dvě kanonády

Pech s Kumstátem opustili Karlovy Vary v létě a se Spartou si zatím vzájemné duely vychutnávají. Ke konci září na západě Čech Sparta vyhrála 6:1 a dneska si zápas ještě více užila.

"Pro nás to bylo příjemné, ale pro soupeře nic moc. Je mi samozřejmě líto kluků z Karlových Varů, že tady dostali takový výprask. Ale takové zápasy jsou. Možná je to lepší větším rozdílem, než kdyby prohráli 1:2, pak by je to mrzelo víc. Musí se z toho otřepat a zapomenout," řekl novinářům Pech.

Kumstát chtěl vyhrát co nejvíc

Pech se na debaklu Západočechů podílel gólem a asistencí, Kumstát zaznamenal dvě asistence. "Muselo to být pro ně samozřejmě strašně nepříjemné, dokážu se vžít do jejich pocitů," doplnil Kumstát, ale lítost si nepřipouštěl. "Já mám nový klub, hraju za Spartu a chtěl jsme vyhrát co nejvíc," přiznal.

Podle Pecha byly duely v dresu Karlových Varů s Ústí nad Labem a dnešní rozdílné. "Tehdy nám to tam s Ústím napadalo, ale nebylo to tak jednoznačné. Dneska jsme opravdu dominovali ve všem. Na co jsme sáhli, to nám tam padlo. Měli jsme plno šancí a Karlovy Vary to pak už úplně odevzdaly," hodnotil Pech duel, ve kterém Sparta přestřílela soupeře v poměru 50:20.

Výši skóre Pech neřešil

Během zápasu ale prý centr druhé lajny Pražanů neřešil, jak vysoké bude výsledek. "Nemám to rád. Napadalo to tam. Nemyslel jsem na to, jestli dáme deset nebo jedenáct. Potřebovali jsme hrát naší hru, abychom nepouštěli soupeře do přečíslení, aby nám nedali gól. Chtěli jsme pomoct Tomáši Pöpperlemu k nule. To se podařilo a ještě padlo tolik gólů. Pro diváky to musela být nádhera," řekl Pech.

Už v první třetině Sparta své příznivce potěšila pěti góly. "Je pravda, že když to tam první třetinu takto napadá, tak se soupeři hrozně těžko hraje. Vary potom byly odevzdané a napadaly jim tam další góly. My jsme si jen říkali, abychom nezačali dělat nějaké hlouposti a udrželi jsme tempo. I když to pak polevilo a začali jsme víc vymýšlet akce pro lidi, ale stejně potom ta desítka padla," prohlásil Kumstát.

Před přestávkou ve všem nejlepší

Sparta se vyhřívá na čele extraligy s pětibodovým náskokem. Je suverénně nejproduktivnější s 82 góly, přičemž další v pořadí Třinec s Vítkovicemi nastříleli od 26 branek méně. S 31 góly má i nejlepší defenzívu. Může si tak užívat pohodu v týmu, kterou jim dává před reprezentační pauzou i sérii osmi výher za sebou.

"V pauze musíme dobře zregenerovat, odpočinout si, pak zase bude hokeje plná hlava. Po pauze to bude náročné, zápasy půjdou v rychlém sledu, budou kvalitnější soupeři a doma se budou chtít na Spartu vytáhnout," dodal Pech s výhledem na čtyřzápasovou sérii venku v Třinci, Kladně, Litvínově a ve Vítkovicích.

reklama