reklama

Už žádný spor o pivo. Kluby uzavřely s BPA dohodu

V Hradci Králové se letos hraje hokej také kvůli pivnímu sporu. Žádný takový už letos extralize nehrozí. V Hradci Králové se letos hraje hokej také kvůli pivnímu sporu. Žádný takový už letos extralize nehrozí. autor: Jakub Šafránek
Všech čtrnáct klubů podepsalo smlouvu s marketingovou společností BPA. Extralize už žádný pivní spor nehrozí.

Praha - Když loni Kometa Brno oznámila partnerství s pivovarem Starobrno a v Kajot aréně začala během extraligových zápasů točit jeho pivo, nastartoval se vleký spor s málem fatálními důsledky pro český hokej. 

Ten přišel o jednoho z hlavních partnerů společnost Budvar a následky pivní hádky se pak částečně staly také důvodem odchodu extraligy z Českých Budějovic.

Letos se už ale žádné podobné scénaře opakovat nebudou. Všech čtrnáct extraligových klubů to stvrdilo podpisem smlouvy se společností BPA, která extralize prodává práva a zajišťuje marketing.

Vyjma Slavie, Brna a Vítkovic se bude na všech stadionech točit výhradně jen Radegast, žádné další výjimky už prý nepřichází v úvahu.

"Tady to máme jednoznačně stanovené. Všechny kluby podmínky znají a všechny ja také akceptují. Jestliže kluby chtějí, abychom jim platili, tak nám musí nějaké plnění poskytnout," řekla dnes Aktuálně.cz majitelka společnosti BPA Jana Obermajerová.

Výjimku od extraligy dostalo v extralize jen Brno a Slavia, Vítkovice budou v ČEZ Aréně točit Ostravar i Radegast zároveň, všude jinde by si měli fanoušci pochutnávat výhradně jen na pivu z Nošovic.

"Je to složité, někde totiž arény vlastní město a je třeba respektovat, že tam také oni mají nějaké kontrakty a dohody jako třeba v Ostravě. Musíme se s každým snažit dohodnout, to se nám letos povedlo," řekla Obermajerová.

reklama