reklama

V NHL se celé úterý jednalo, hrát by se mohlo v prosinci

autor: Reuters
Jednání o nové kolektivní smlouvě v NHL jsou v plném proudu. Vedení soutěže s hráčskou asociací jednalo sedm hodin, dnes se bude pokračovat.

New York - V úterý se znovu rozběhly jednání o nové kolektivní smlouvě v NHL. Na jejich konci má být konec výluky v soutěži a start zkrácené sezony.

Vedení soutěže a hráčské asociace NHLPA včera u stolu sedělo sedm hodin, dnes budou jednání pokračovat. Obsah schůzky obě strany odmítají komentovat.

"Jednání budou pokračovat ve středu, zatím nechceme jejich obsah nijak komentovat," prozradil zástupce ligy Bill Daly a konkrétnější nebyli ani lidé z opačné strany.

Začalo by se v prosinci

"Doufám, že když už jsme začali znovu jednat, tak skončíme až ve chvíli, kdy se dohodneme," citoval zástupce NHLPA Donalda Fehra kanadský server tsn.ca.

Podle posledních informací zámořských médií by se ale v případě dohody mohlo začít hrát už 1. prosinci. Takovou informaci včera Aktuálně.cz potvrdil i trenér české reprezentace Alois Hadamczik.

"Je dobré, že jsme se dostali znovu ke stolu. Doufám, že naše schůzky tentokrát povedou k pokroku a co nejdříve dostaneme soutěž zpátky na led," dodal Fehr.

NHL už kvůli výluce přišla o 326 zápasů základní části a nedávno musela zrušit také plánovaný zápas pod širým nebem Winter Classic.

reklama