reklama

V zápasech o medaile žádný gól. Musíme se stydět, řekl Hertl

Tomáš Hertl Tomáš Hertl autor: Roman Kučera
Tomáš Hertl řekl, že by se měl český útok stydět za to, že v zápasech o medaili nedali hokejisté ani jeden gól a jednou domů s prázdnou.

Minsk (od našeho zpravodaje) - Na poslední chvíli se vrátil po těžkém zranění a věřil, že si na mistrovství světa spraví chuť. Tomáš Hertl se těšil do reprezentace a věřil v medaili.

Jenže místo toho zakončil sezonu dalším obrovským zklamáním. Češi zápas o bronz prohráli a letí domů z Minsku s prázdnou.

"Pan Růžička mi dával takový prostor a... Jsem zklamaný z toho, co jsem za ty dva zápasy předvedl," prohlásil Tomáš Hertl. Sypal si popel na hlavu. Že Češi v obou zápasech, ve kterých šlo o medaile, nedali ani gól, byla podle něj i jeho vina.

Dá se k mizerné vizitce českého útoku v takhle klíčovou chvíli vůbec něco říct?
Je to hrozné. Za šest třetin nedat ani gól... Saša Salák by se mohl přetrhnout, ale bez toho vyhrát nejde. Je to smutné.

Jaké to pak bylo vidět Švédy slavit?
Bylo to to nejhorší možné místo, nic příjemného. Tohle bude dlouho mrzet.

Jak hodnotíte celý šampionát?
Zahráli jsme jenom s Amerikou. Jinak jsme dostávali spoustu gólů a málo dávali.

Přišlo vám, že to bylo takové divné už od začátku?
Snažili jsme se, ale nešlo to. Měli jsme tady dvě šance na to vyhrát medaili: Dnes jsme byli lepší než včera, ale stejně jediný, koho můžeme pochválit, je Saša Salák. My útočníci se musíme stydět, že jsme nedali ani gól.

Co se to vůbec stalo, když to proti silné Americe ještě ve čtvrtek tak šlo?
Nevím, proč už nám to teď nešlo. Jsem hodně naštvaný, tyhle zápasy nebyly dobré.

Ve vás, Tomáši, český hokej vidí útočníka, na kterém bude jednou stavět. Jste rád alespoň za zkušenosti, které jste tady v Minsku získal?
Jsem pořád mladý a samozřejmě jsem rád za prostor, který jsem tady dostal. Ale to, co jsem předvedl ty poslední dva zápasy, co jsem hrál, tak to jsem měl ukázat určitě daleko více. Pan Růžička mi dával takový prostor a já jsem zklamaný z toho, co jsem naoplátku předvedl.

Co se vám teď vůbec honí hlavou?
Že mám za sebou těžkou sezonu. Nejprve to zranění, potom to, co se stalo v play off (San Jose ztratilo vedení 3:0 na zápasy), teď tohle... Byl jsem blízko medaili a nic, takže mě to bude mrzet dvojnásob. Mám za sebou dvě těžké porážky. Teď se to bude probírat, bude se o tom mluvit a budu to mít v hlavě. Ale budu na to muset nějak zapomenout.

reklama