14. 6. 2011 8:45
Krejčí dal gól, Kaberle dvakrát asistoval
David Krejčí dal už svůj dvanáctý gól v letošním play off NHL.
David Krejčí dal už svůj dvanáctý gól v letošním play off NHL. | Foto: Reuters

Boston - Nejnapínavější drama ukončí letošní finále hokejové NHL. O držiteli Stanley Cupu se totiž rozhodne až v sedmém finále, které se ve Vancouveru hraje v noci ze středy na čtvrtek.

Také v šestém finálovém utkání dominoval domácí tým a Boston odvrátil mečbol Vancouveru výhrou 5:2. Tomáš Kaberle přispěl k triumfu dvěma asistencem a David Krejčí vstřelil gól.

Český útočník tak svou dvanáctou trefou v letošním play off vylepšil národní maximum Jaromíra Jágra.

VIDEO Vancouver vyhrál 1:0 a má na dosah Stanley Cup
VIDEO Boston doma opět jasně vyhrál a vyrovnal na 2:2
Boston vrací úder. Doma nasázel Vancouveru osm gólů
VIDEO Tento hit začal nejdrsnější finále NHL za 21 let

"Jsem na kluky pyšný. Byli jsme zády u zdi, ale po celý rok jsme byli nezlomní a tak jsme šli na to plni odhodlání. Odehráli jsme úžasnou první třetinu a udělali přesně to, co bylo potřeba," nešetřil chválou spoluhráčů třiačtyřicetiletý Mark Recchi.

Medvědi překonali rekord finále z roku 1956, když dali čtyři góly během čtyř minut a čtrnácti vteřin.

"Hodně jsme se soustředili na dobrý začátek a dělali tam věci, které jsme si před zápasem řekli. Podařilo se to navíc přetavit v góly," uvedl slovenský kapitán Bostonu Zdeno Chára.

Medvědi rozhodli o svém vítězství už v první třetině, ve které svého soupeře pokořili poměrem 4:0. Základ k úspěchu položili dvěma slepenými góly na přelomu šesté a sedmé minuty, kdy se krátce po sobě trefili Marchand a Lucic.

Tim Thomas poté vychytal Daniela Sedina.

Na konci osmé minuty pak zvýšil už na 3:0 obránce Ference, který se prosadil od modré čáry při přesilové hře. Gólman Kosatek Roberto Luongo se po jeho zásahu poroučel z branky.

Podívejte se na všechny góly šestého finále:

Jeho bilance na ledě Bostonu je doslova hrozivá. Na ledě byl celkem 111 minut a 52 vteřin, během kterých pustil 15 z 66 střel Medvědů.

Náhradník Cory Schneider si ale čisté konto rovněž dlouho neužil. Po 70 vteřinách pobytu na ledě tečoval přesně Kaberleho ránu Ryder - 4:0.

Ve zbytku utkání byl Vancouver střelecky aktivnější, ve druhé třetině se ale ještě prosadit nedokázal. Blízko gólu byl Daniel Sedin, který trefil tyč.

Hosté se dočkali trefy až v úvodu třetí části, kdy na 4:1 snížil v přesilové hře bekhendem Henrik Sedin. Finiš Canucks se ale nekonal, protože ve 47. minutě využili početní výhodu i domácí. Recchi našel rozjetého Krejčího a ten byl v koncovce neomylný.

V úplném závěru snížil Lapierre a Vancouver zkusil i power play, avšak neúspěšně. Konec zápasu se nesl v klasickém duchu, diváci tedy mohli vidět hned několik nervózních strkanic.

Boston tak i ve třetím domácím zápase Vancouver jasně přehrál. Zvítězil 8:1, 4:0 a 5:2, zatímco Kosatky se radovaly třikrát z hubeného vítězství o gól. Stav finále je však vyrovnaný 3:3.

Výsledek:

Boston Bruins - Vancouver Canucks 5:2 (4:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Marchand (Recchi, Seidenberg), 7. Lucic (Peverley, Boychuk), 9. Ference (Ryder, Recchi), 10. Ryder (Kaberle), 47. Krejčí (Recchi, Kaberle) - 41. H. Sedin (D. Sedin, Ehrhoff), 58. Lapierre (D. Sedin, Hansen). Rozhodčí: O'Halloran, Sutherland - Sharrers, Morin. Vyloučení: 8:7, navíc Marchand, S. Thornton - D. Sedin, Lapierre všichni 10 min. Využití: 2:1. Střely na branku: 40:38. Diváci: 17.565. Stav série: 3:3.

Boston: Thomas - Chára, Seidenberg, McQuaid, T. Kaberle, Boychuk, A. Ference - Peverley, Krejčí, Lucic - Recchi, Bergeron, Marchand - Seguin, Kelly, Ryder - S. Thornton, Campbell, Paille. Trenér: Claude Julien.

Vancouver: Luongo (9. Schneider) - Bieksa, Ehrhoff, Edler, Salo, Tanev, Alberts - Burrows, H. Sedin, D. Sedin - Raymond, Kesler, Higgins - Hansen, Lapierre, Torres - Oreskovich, Malhotra, Glass. Trenér: Alain Vigneault.