reklama

Voráček: Proč jsme favorité my? Vždyť Švýcaři jen vyhrávají

Hokej, MS 2013: Česko - Norsko: Jakub Voráček - Alexander Bonsaksen Hokej, MS 2013: Česko - Norsko: Jakub Voráček - Alexander Bonsaksen autor: Michal Eger
Jakub Voráček tvrdí, že favority čtvrtečního čtvrtfinále mistrovství světa jsou Švýcaři.

Stockholm (od našeho zpravodaje) - O tom, že by Češi ve čtvrtfinále mistrovství světa nepřešli přes Švýcarsko, asi nikdo nepochybuje. Jakub Voráček, hvězda českého útoku, ale takovou roli absolutně odmítá.

"Favorité jsou Švýcaři. Porazili Kanadu, Švédy i nás. Jdou z prvního místa na čtvrtého, tady není co řešit," řekl dnes Voráček českým novinářům po tréninku. 

Čtvrtfinále Česko - Švýcarsko se hraje ve čtvrtek ve 14:45 (on-line TADY).

"Bude to těžké. Poslední zápas jsme ale vyhráli, to je důležité," tvrdí Voráček před klíčovým utkáním, které každý rok odděluje úspěšné týmy od těch "ostatních".

Trenér Švýcarska Sean Simpson ale tvrdí, že jste jasní favorité...
Chce jen odlehčit tlak na hráče. Když porazíš Kanadu, Švédsko a Čechy, tak jsi jasný favorit, ne? Jdou z prvního místa na čtvrté, tak jak tohle můžou říct?

Není to od vás až moc skromné? Že Češi Švýcarsko ve čtvrtfinále porazí, o tom snad teď nikdo nepochybuje...
Kde jste na to přišli? Vždyť jste o nás sami psali, jak jsme šílení a takové věci. Švýcaři ještě neprohráli, jdou z prvního místa. Favorité jsou oni.

V základní skupině vás už porazili. Neříkali jste si aspoň v kabině, že už to podruhé na jednom turnaji nedokážou?
To jsme si neříkali. Porazili Kanadu, Švédy i nás. Mají natolik kvalitní tým, že tady žádné takové přemýšlení nepřichází v úvahu.

Vzpomeňte si teda na ten zápas ve skupině. Co jste tehdy udělali špatně, že jste prohráli 2:5?
Začali jsme hrát od druhé třetiny dobře, dali jsme dva góly, ale ve třetí třetině jsme nevyužili přesilovku a dostali gól bruslí. To nás poslalo dolů, museli jsme to otevřít a všichni víme, jak to dopadlo. 

Teď se všechno maže a začíná se od nuly, berete to tak i vy?
Myslím, že to teď začíná od začátku pro všechny. MS je nakonec vždycky jen o jednom zápase, o čtvrtfinále. Švýcaři tady ještě neprohráli, tak doufám, že prohrajou teď.

Dala vám úterní výhra 7:0 s Norskem potřebné sebevědomí?
Sebevědomí asi nebylo nejlepší celý turnaj, hráli jsme špatně. Ale nemyslím si teď, že bychom měli být nahoře. 

Cítíte alespoň, že jste po té vlně kritiky a špatných výkonech jako tým psychicky odolnější?
Já myslím, že si tady každý tým něčím prošel. Že jsme porazili Nory 7:0, to byla podle mě jen náhoda. Vyrovnává se to, týmy jsou dnes kvalitnější. Dánové prohrají s Kanadou 1:3, Francie pak porazí Rusko. Tohle se stát ale nám, tak nás lidé ukamenují. 

Zítra startuje play off. Zbyněk Michálek už řekl, že chce zlato. Jak to vidíte vy?
Byl bych za placku rád, ale nejdřív musíme vyhrát zítřejší zápas. Turnaj byl i z našeho pohledu zatím tak trnitý, že nemá cenu přemýšlet ani nad tím, s kým bychom hráli v semifinále.

Zítřejší důležitý zápas budete hrát už ve 14:45. Jak těžké se bude na tak brzký začátek připravit?
Je to takový divný čas. Není to ani brzo, že by člověk vstal a šel hrát, a není to ani pozdě. Je to ale stejné i pro Švýcary, musíme to prostě nějak zvládnout.

reklama