reklama

Winter Classic počesku nebude. Litvínov záměr vzdal

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
Vedení extraligového Litvínova vzdalo možnost, že by v únoru sehrálo zápas se Spartou pod širým nebem.

Litvínov - Vedení extraligového Litvínova vzdalo možnost, že by v únoru sehrálo zápas se Spartou pod širým nebem. Severočeši uvažovali o tom, že by se s Pražany utkali na konci února na fotbalovém stadionu v Teplicích. Dnes ale Verva oznámila, že není možné připravit celou akci.

"Časová náročnost na stavbu kluziště se nedá skloubit s hracím a tréninkovým programem FK Teplice," uvedly oba kluby v oficiálním prohlášení. Litvínov chtěl pod širým nebem sehrát zápas předposledního 51. kola základní části. Jarní část fotbalové ligy začne už o týden dříve.

"Časnější než únorový termín, kdy se fotbal ještě nehraje, není možné stihnout z hlediska přípravy celé akce a zajištění dostatečného množství finančních prostředků," doplnili zástupci hokejového i fotbalového klubu. Zároveň však nevyloučili, že venkovní utkání v budoucnu uspořádají.

V české extralize se zatím pod širým nebem odehrálo jen jedno utkání, v lednu 2011 se na plochodrážním stadionu ve Svítkově v Pardubicích představila Kometa Brno. Duel sledovalo 17.140 fanoušků.

reklama