reklama

Lavička o silách temna: Některé ztráty jsme ovlivnit nemohli

Lavička naznačil, že některé body Sparta sportovním výkonem získat nemohla Lavička naznačil, že některé body Sparta sportovním výkonem získat nemohla autor: CPA Erben
Sparta skončila v lize zase jen druhá, přesto má kouč Vítězslav Lavička podporu fanoušků. I proto, že se liga nerozhodovala jen na hřišti

Praha - Bývá zvykem skandovat jména vítězů. "Víííííťa Lavička!" neslo se však letenským kotlem i v sobotu večer, po zápase s Duklou, kdy bylo navzdory sparťanské výhře 3:0 jasné, že do cíle mistrovského dostihu dorazila jako první Viktoria Plzeň.

"Cítíme velkou podporu fanoušků a je to pro nás velká výzva do budoucna. Každopádně je dnes na místě pogratulovat Plzni k mistrovskému titulu," vyjádřil Lavička gentlemanský respekt úspěšnějšímu soupeři.

Kapitán Sparty Marek Matějovský se při pohledu na výslednou tabulku, v níž Sparta zaostala za Plzní o dva body, nemohl zbavit vzpomínky na podzimní vzájemné utkání obou rivalů, v němž Plzni pomohl k výhře svými chybami rozhodčí Matějek (více zde).

Co na to Lavička? "Můj pocit z toho utkání v Plzni je stejný, jako byl bezprostředně po něm... Gambrinus liga je dlouhodobá soutěž, každá naše ztráta nás bolí, byly tam ale jak ztráty, které jsme ovlivnit mohli, tak i zápasy, které jsme ovlivnit nemohli... Ale že bychom se k tomu upínali? Ne, tak to nechceme."

Kadlece by Lavička rád udržel, ale...

Co se teď bude uvnitř Sparty dít, je otázkou. Jisté je, že Lavička zůstává. Spekuluje se o tom, že by mohli odejít Marek Matějovský a Jiří Jarošík, kteří sice patří mezi nejlépe placené hráče týmu, ale v rozhodujících chvílích svými výkony mužstvo na jaře nepodrželi, spíš naopak.

"Provedeme si analýzu sezony, zatím máme připraven její hrubý koncept. Bylo by nezodpovědné dělat hlubší závěry takhle krátce po posledním utkání ligy," nevyjádřil se Lavička konkrétně.

Už prosáklo, že Sparta oslovila libereckého matadora Jiřího Štajnera, který by se tipově hodil právě na Matějovského místo. "Zatím je předčasné říkat cokoli dalšího, musíme si situaci nejprve vyhodnotit," odkládá obsažnější vyjádření Lavička.

Vzhledem k tomu, že si Sparta opět nevybojovala právo startu v kvalifikaci Ligy mistrů, bude asi obtížné udržet v kádru Václava Kadlece, o kterého projevuje zájem několik bundesligových týmů, nejsilnější možná Frankfurt.

"Vašek hrál dobře, já bych si moc přál, aby většina tohoto kádru, jeho základ, zůstal pohromadě. Abychom se v příštím ročníku mohli odrazit od toho dobrého, co jsme tu zatím vytvořili," dodává trenér Sparty.

reklama