reklama
2:00 • Olympijské hry v Tokiu • Den 11

Olympijské hry v Tokiu: Den 11

18:30

Pro dnešek je to z Tokia vše, děkujeme za pozornost. V zítřejším programu se můžete těšit na golfistku Kláru Spilkovou, desetibojaře či Josefa Dostála na deblkajaku s Radkem Šloufem.

V akci budou také vzpěrač Jiří Orság, dráhový cyklista Tomáš Bábek a v atletických semifinále Diana Mezuliáníková s Kristiinou Mäki a Lada Vondrová. 

16:02

Ve finále parkuru na OH v Tokiu se nepředstaví ani jeden z českých jezdců. Aleš Opatrný, Anna Kellnerová i Kamil Papoušek skončili v kvalifikaci.

15:47

Fotbalisté Španělska v semifinále OH porazili domácí Japonsko 1:0 po prodloužení gólem Marca Asensia ze 115. minuty. O zlato si zahrají s Brazílií.

15:32

Favorizovaný švédský tyčkař Armand Duplantis má zlato z OH. Vyhrál výkonem 602 cm, světový rekord 619 mu odolal. Další medaile mají Nilsen a Braz.

Jednadvacetiletý Duplantis prošel soutěží naprosto hladce. Všechny výšky skákal na první pokus, velmi nadějné pak byly i jeho dva skoky na 619 cm, kdy už byl vysoko nad laťkou a shodil ji jen lehkým dotekem. Pod širým nebem tak zůstává světovým rekordem jeho 615 cm, v hale má skočeno 618.

15:18

Jamajská běžkyně Elaine Thompsonová-Herahová získala v Tokiu stejně jako v Riu zlatý sprinterský double. Dvoustovku vyhrála v druhém čase historie 21,53 sekundy. Rychlejší byla jen rekordmanka Florence Griffithová-Joynerová z USA v roce 1988, kdy zvítězila v Soulu časem 21,34.

15:12

Adam Ondra se kvalifikoval do olympijského finále! Český lezec si účast zajistil v závěrečné disciplíně v lezení na obtížnost.

14:56

Kauza kolem "zavirovaného" letu do Tokia je stále živá. ČOV je šokovaný vyjádřením předsedy NSA Filipa Neussera ohledně událostí kolem speciálu na hry v Tokiu. Neusser nařkl pracovníky ČOV z podvodu.

14:53

Polská kladivářka Anita Wlodarczyková potřetí za sebou vyhrála olympijskou soutěž. V Tokiu triumfovala výkonem 78,48, stříbro má Číňanka Wang Čeng.

14:42

Olympijskou vítězkou v běhu na 800 metrů se stala Američanka Athing Muová v nejlepším letošním světovém čase 1:55,21. Stříbro má Britka Hodgkinsonová.

14:20

Tak bohužel. Koulař Tomáš Staněk do olympijského finále nepostoupil. V druhé kvalifikační skupině ho už v první sérii překonalo pět soupeřů, bude nejlépe třináctý.

14:00

Mistři světa Belgičané porazili v semifinále olympijského turnaje v pozemním hokeji v Tokiu 5:2 Indii a opět si zahrají o zlato. Stříbrní medailisté z Ria de Janeiro ve čtvrtečním finále narazí na Austrálii, která v druhém semifinále zdolala 3:1 Německo.

13:30

Koulař Tomáš Staněk skončil v první kvalifikační skupině osmý výkonem 20,47 metru a drží naději na olympijské finále. Postoupí nejlepší dvanáctka.

13:10

Bohužel, Tomáš Staněk už se posledním pokusem ve kvalifikaci nezlepšil a v první skupině skončí nejlépe sedmý. Dostal se totiž před něj ještě i Payton Otterdahl ze Spojených států amerických. Teď už Staňka v součtu obou skupin nesmí porazit více než pět koulařů.

Koulař Tomáš Staněk na OH 2020 Koulař Tomáš Staněk na OH 2020 | Foto: Reuters
13:08

Je jisté, že si Adam Ondra v boulderingu připíše třetí místo a celkově by se měl ve kvalifikaci po 2 ze 3 disciplínách posunout na šesté místo. Před svou parádní disciplínou, lezení na obtížnost, tak má postup pevně ve svých rukou.

Sportovní lezec Adam Ondra na OH 2020 Sportovní lezec Adam Ondra na OH 2020 | Foto: Reuters
13:00

Na třetím boulderu má první částečný neúspěch Tomoa Narasaki. Jeden z největších favoritů se sice díky lepšímu zápisu zóny dostal před Adama Ondru, ale ještě jej čeká poslední boulder. Na tom je teď Jakob Schubert, jenž zatím nemá ani jeden top!

12:50

Tomáš Staněk má za sebou a přišlo zlepšení na 20,47! Díky tomu se český borec posunul pořadím na šestou pozici. Jistý postup už má Darlen Romani z Brazílie, který hodil finálový limit.

12:41

Prvním finalistou olympijského turnaje ve fotbale je Brazílie! Utkání nenabídlo žádný gól ze hry, načež šel duel s Mexikem do penalt. V nich Brazilci proměnili čtyři úvodní pokutové kopy, Mexiko proměnilo jen jeden ze tří a bylo rozhodnuto.

12:38

Naprosto famózně si vede Mickael Mawem, který dal na druhý pokus top u prvního boulderu a další dva zvládl na první dobrou! Přitom druhý boulder kromě něj nezvládl vůbec nikdo. Adam Ondra je průběžně druhý.

12:34

Obrovské překvapení ve volejbalovém turnaji! Italové právě nezvládli rozhodující pátý set čtvrtfinálového souboje s Argentinou a právě jihoamerický výběr míří do bojů o medaile.

12:32

Tomáš Staněk má za sebou úvodní pokus ve kvalifikaci koulařů a hodem dlouhým 20,23 metrů se zařadil na průběžné čtvrté místo. Ani jeden z koulařů zatím nehodil finálový limit.

reklama