reklama

Biatlonisté zakončili působení v Soči 11. místem ve štafetě

Anton Šipulin zajistil Rusku ve finiši závěrečného závodu první biatlonové zlato ze Soči. Anton Šipulin zajistil Rusku ve finiši závěrečného závodu první biatlonové zlato ze Soči. autor: Reuters
Čeští biatlonisté zakončili své účinkování na olympijských hrách v Soči ve štafetě 11. místem ve štafetě. Závod vyhráli ve finiši domácí závodníci před Němci a Rakušany.

Krasnaja Poljana - Čeští biatlonisté zakončili své účinkování na olympijských hrách v Soči jedenáctým místem ve štafetě. Závod vyhráli ve finiši domácí závodníci před Němci a Rakušany.

Největší favorit na triumf Norové zůstali kvůli selhání finišmena Emila Hegle Svendsena na závěrečné střelecké položce bez medaile na čtvrtém místě.

Český tým chtěl před závodem atakovat nejlepší osmičku, ale ukázalo se, že k tomu by musel disponovat vyrovnanější sestavou. Při absenci nemocného Šlesingra se na trať vydala štafeta ve složení Michal Krčmář, Jaroslav Soukup, Tomáš Krupčík a finišman Ondřej Moravec.

Nejhorší výkon od Nagana

Češi ztratili šanci na třetím úseku vinou horšího běhu Tomáše Krupčíka a zaznamenali nejhorší výsledek od Nagana 1998, kdy skončili čtrnáctí.

Třiadvacetiletý Michal Krčmář rozjel závod velmi dobře, na střelnici byl bezchybný a předával Soukupovi na desátém místě s půlminutovou ztrátou na první místo.

Jenže dvojnásobný medailista z her v obou případech minul poslední ránu a tak postavení české štafety výrazně nevylepšil. Krupčík pak celkem třikrát dobíjel a především v posledním běžeckém úseku už mu došel dech. Češi klesli na dvanácté místo se ztrátou téměř dvě a půl minuty.

Svendsen selhal na poslední střelbě

Moravec už se špatně se vyvíjejícím závodem nemohl moc udělat, odstupy byly příliš velké. Přesto se blýskl skvělým výkonem na střelnici i na trati.

Celému závodu dominovala čtveřice Norsko, Německo, Rakousko, Rusko. Rozhodovalo se na poslední střelbě, kde fatálně selhal Nor Emil Hegle Svendsen. Musel na trestné kolo a přenechal medaile soupeřům.

Ve finiši byl Rus Anton Šipulin rychlejší než Němec Simon Schempp. Rusové se tak dočkali prvního zlata z olympijské štafety od roku 1988.

Celý závod jsme sledovali v podrobné on-line reportáži - čtěte ZDE.

Výsledky:
 

reklama