reklama

Kvůli napjaté politické situaci bylo ME bikerů přesunuto z Turecka do Itálie

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Dalibor Sosna
Istanbul přišel o pořadatelství letošního ME jezdců na horských kolech. Většina bikerských velmocí oznamovala neúčast, a tak byla Evropská cyklistická unie nucena zasáhnout.

Lausanne - Červencové mistrovství Evropy jezdců na horských kolech bylo z Istanbulu přeloženo do italského města Darfo Boario Terme. Evropská cyklistická unie (UEC) o přeložení z Turecka kvůli tamní napjaté bezpečnostní a politické situaci rozhodla na mítinku v Lausanne.

Terorismus děsí sport už desítky let Terorismus děsí sport už desítky let: Mnichov, Atlanta, Boston, Paříž, teď i Dortmund Prohlédněte zde

V Lombardii se od 27. do 30. července uskuteční devět bikových závodů: šest v cross coutnry, dva ve sprintu a jeden ve štafetě. UEC změnila dějiště kvůli nízkému zájmu reprezentací v Turecku startovat.

"Většina bikerských velmocí oznámila neúčast, což by s ohledem na živá vysílání závodů i atraktivitu pro diváky nebylo dobře. Doufejme, že se do Turecka šampionát brzy vrátí," uvedla unie na svém webu.

Loni získal ve Švédsku evropský bronz Ondřej Cink, který od této sezony jezdí na silnicích, dva tituly z minulých ME pak má Jaroslav Kulhavý.

reklama