reklama

Persona non grata. Pověst Kyrgiose brutálně utrpí, míní Damm

Nick Kyrgios na turnaji v Montrealu. Nick Kyrgios na turnaji v Montrealu. autor: Reuters
Nick Kyrgios je po extempore, které předvedl v minulém týdnu na turnaji v Montrealu, v tenisovém světě persona non grata.

Praha - Nick Kyrgios je po extempore, které předvedl v minulém týdnu na turnaji v Montrealu, v tenisovém světě persona non grata. Mladý Australan to za nevhodné komentáře, jimiž přímo na kurtu počastoval Stana Wawrinku, schytal od Rafaela Nadala, Novaka Djokoviče i dalších hvězd (více čtěte ZDE).

Tenistovo chování mimo jiné odsoudil i bývalý český tenista Martin Damm. Ten ve svém sloupku pro web tennis-arena.cz přiznal, že dvacetiletý Kyrgios byl jeho oblíbencem. Ovšem poté, co australský hráč Wawrinkovi řekl, že jeho současná přítelkyně Donna Vekičová "spala s jeho kamarádem Kokkinakisem" (více ZDE), se ocitl i v jeho nemilosti.

"Co Kyrgios předvedl, to mě šokovalo, vůbec jsem tomu nechtěl věřit," uvedl bývalý daviscupový reprezentant. "Musím přiznat, že jsem mu fandil. Líbil se mi jeho styl, jeho uvolněnost i drzost, byla s ním legrace. Po tomhle u mě hodně klesl. Něco takového nepatří ne do sportu, ale prostě nikam. Je to ostuda," dodal někdejší skvělý deblista.

"Kyrgios nemá respekt k nikomu a ničemu"

Damm si je jistý, že Kyrgios bude za incident pykat nejen finančně (od ATP dostal nejvyšší možnou pokutu 10 tisíc dolarů, pozn. aut.). Ostatní hráči už na něj podle něj budou pohlížet jinak než doposud.

"Bohužel ukázal, že nemá respekt k nikomu a ničemu, a myslím, že mu to hráči dají sežrat. Snad pro něj budou všechny tyhle reakce dostatečnou lekcí a on se poučí. Tenis je džentlmenský sport a něco takového do něj nepatří," zdůraznil Damm.

Nový trenér Inda Leandera Paese se nicméně obává, že Kyrgios v jistém směru zůstane nepoučitelný.

"Že ho hráči odsoudí, to je jedna věc, a že to Kyrgios zase tolik nepocítí, druhá. Na turnajích je obklopen svým týmem a kamarády, ti mu zůstanou. Tenis je individuální a sobecký sport, takže ho tenhle incident zase tolik nepoškodí. Ale jeho pověst brutálně utrpěla a určitě pocítí nevoli a rozhořčení fanoušků," uzavřel Martin Damm.

reklama