reklama

Skokan Koudelka bral dvě umístění v elitní desítce všemi deseti

Romanu Koudelkovi se v Norsku dařilo Romanu Koudelkovi se v Norsku dařilo autor: Aktuálně.cz
Český skokan na lyžích Roman Koudelka si z norského Lillehammeru odváží dobré výsledky. Dnes skončil celkově čtvrtý, včera osmý. Pokaždé chybělo pár bodů k dosažení medailové pozice.

Lillehammer - Dvakrát v desítce a vždy jen o pár bodů za stupni vítězů skončil skokan na lyžích Roman Koudelka ve víkendových závodech Světovém poháru v Lillehammeru. V Norsku se kvůli nepříznivým podmínkám skákalo na středním můstku, což české jedničce pomohlo.

"Kdyby mi před víkendem někdo řekl, že budu dvakrát do deseti, bral bych to všemi deseti. Do desátého místa to je vždycky super, a když budu do top 10, nebudu nikdy zklamaný. Věřím, že mě tyhle výsledky posunou dál," řekl Koudelka ČTK.

Na bednu nechybělo mnoho

V jednokolovém sobotním závodu byl osmý jen dva body za třetím místem, v neděli vyhrál kvalifikaci a v závodu byl čtvrtý o tři body za bronzem. "V obou dnech to bylo na to skončit na stupních, ale chce to pokoru. Když to půjde krok po kroku nahoru a udržím se pokaždé do desátého místa, bude to výborné."

Severské turné bylo náročné. Před týdnem se ve finském Kuusamu nemohl konat kvůli větru ani jeden závod. V Lillehammeru se mělo skákat na velkém můstku, ale absolvovalo se na něm jen jedno tréninkové kolo. "Po tom jsem byl docela zklamaný, ale naštěstí to přesunuli na malý, který tady mám rád a začal jsem si věřit," řekl Koudelka.

Sobotní závod rozhodlo první kolo

V sobotu trvalo jediné soutěžní kolo dvě a půl hodiny. Nejtěžší bylo udržet koncentraci. "Udržet hlavu v bojovné náladě," přitakal Koudelka. "Držel jsem se dlouho uvolněně, abych si skoky vychutnal, pak se energie trošku ztrácela a nebylo to ono. Nebyl jsem tak nabuzený a pozitivně naladěn. Mohl jsem se s tím poprat trošku líp, ale je to škola do dalších závodů a příště to zvládnu lépe," věřil.

Dnes Koudelka ovládl kvalifikaci a svůj pokus v prvním kole možná proto trochu pokazil. "Už jsem se viděl závodit na stupních, ale toho se musím vyvarovat," řekl. Před druhým skokem se znovu uvolnil a předvedl druhý nejdelší výkon dne. "Skoky v kvalifikaci a ve druhém kole byly už hodně vydařené," pochvaloval si.

Nyní se skokané na tři dny přesunou domů, odpočinou si a ve čtvrtek vyrazí na další štaci. Světový pohár bude pokračovat v ruském středisku Nižnij Tagil. "Tam jsem nikdy nebyl, tak jsem na to zvědavý," řekl Koudelka a přál si, aby konečně zažil zimní atmosféru. "Snad bude pořádná zima, protože zatím to počasí zimní Světový pohár ani trochu nepřipomíná. Snad si užijme i sněhu," dodal Koudelka.

reklama