reklama

Skvělé biatlonistky obsadily ve štafetě v Anterselvě druhé místo

Podívejte se na fotogalerii ze závodu. Podívejte se na fotogalerii ze závodu. Foto: ČTK
České biatlonistky se s italskou Anterselvou rozloučily druhým místem ze štafetového závodu. Naopak mužům se vůbec nedařilo, doběhli osmí.

Anterselva - České biatlonistky se s italskou Anterselvou rozloučily druhým místem ze štafetového závodu. Kvarteto Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová, Gabriela Soukalová a Veronika Vítková nestačilo jen na Francouzky. Češky tak obhájily druhé místo, na kterém zde doběhly i loni.

"Jsme nadšení, Eva to rozjela skvěle, Lucku rozhodila na stojce hned první rána, ale Gábina a Verča pak předvedly famózní výkon, klobouk dolů," hodnotil v rozhovoru pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek. Závod jsme sledovali v online reportáži ZDE.

Naopak mužům se v neděli v Jižním Tyrolsku nedařilo, za vítěznou štafetou Rusů doběhli se ztrátou dvou minut až osmí.

Slzy se měnily ve zlato

Puskarčíková hned po startu pronikla do čela závodu a udržela se tam i po střelbě, protože pouze na stojce musela jednou dobíjet a Charvátové předávala na třetím místě s minimální ztrátou na první.

A po ležce nejmladší z českého kvarteta dokonce na zlato útočila, zastřílela totiž rychle a hlavně přesně. Jenže propad přišel na druhé položce. Česká reprezentantka totiž nechala svítit dvě černá kolečka, což znamenalo 300 metrů navíc a sešup až na 12. pozici.

Zatímco Charvátová po předávce ronila slzy z pokaženého závodu, Soukalová na třetím úseku zahájila úžasnou stíhací jízdu. Na ležce musela dobíjet jednou, na stojce ale nespotřebovala ani jeden náhradní náboj a Vítkovou vedoucí žena Světového poháru plácla už jako čtvrtá v pořadí.

Český fanouškům trochu zatrnulo na první položce Vítkové, která zde musela dvakrát opravovat, ale na stojce už předvedla rychlopalbu, která jí přihrála boj o druhé místo. Ten s Ruskou Podčufarovovou zvládla na výbornou a po roce tak česká ženská štafeta v Anterselvě opět brala stříbro.

Biatlonisté potřebovali 13 dobití

Českým biatlonistům se tolik nedařilo a to hned od začátku. Krupčík musel na stojce třikrát dobíjet a spadl tak až na 16. pozici. Tu se pak další reprezentanti snažili krůček po krůčku zlepšovat. Povedlo se to hlavně Michalu Šlesingrovi díky dobrému běhu, sám totiž celkem čtyřikrát minul, ale Jaroslavu Soukupovi předával na osmém místě.

Ten přidal dvě minely, ale osmičku udržel. Krčmář s třemi chybami chvíli pomýšlel na sedmou příčku, ale to si ukradl pro Slovensko Otčenáš.

"Osmé místo je taková ta hrana, kdy tomu říkáme dobrý výsledek, ale 13 dobíjení, to je strašně moc, to je skoro, jako bychom to jedno trestné kolo jeli," posteskl si šéftrenér Ondřej Rybář.

SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Ženy - štafeta 4x6 km: 1. Francie (Braisazová, Bescondová, Chevalierová, Dorinová Habertová) 1:07:53,5 (0 tr. okruhů + 8 dobíjení), 2. ČR (Puskarčíková, Charvátová, Soukalová, Vítková) -17,2 (2+7), 3. Rusko (Šumilovová, Zagorujková, Jurlovová, Podčufarovová) -21,1 (0+10), 4. Itálie -21,7 (0+11), 5. Norsko -47,1 (1+10), 6. Švédsko -50,5 (0+7).

Muži - štafeta 4x7,5 km:

1. Rusko (Cvetkov, Garaničev, Malyško, Šipulin) 1:12:42,8 hod. (0 tr. okruhů+7 dobíjení), 2. Německo (Lesser, Doll, Peiffer, Schempp) -1,1 (1+4), 3. Norsko (Björndalen, Birkeland, J. Bö, Bjöntegaard) -22,9 (0+7), 4. Rakousko -1:01,7 (1+11), 5. Francie -1:39,3 (0+11), 6. USA -1:43,8 (1+13), ...8. ČR (T. Krupčík, Šlesingr, Soukup, Krčmář) -2:00,9 (0+13).

reklama