reklama

Konec kariéry? Spíš Hlava XXII, smutní Ivanovičová po tvrdé porážce od Allertové

Ana Ivanovičová marně bojuje v duelu s Denisou Allertovou. Ana Ivanovičová marně bojuje v duelu s Denisou Allertovou. autor: Reuters
Denisa Allertová překvapila tenisový svět a v prvním kole vyřadila bývalou světovou jedničku Anu Ivanovičovou. Srbka nesla prohru velmi těžko, zvídaví novináři ji navíc deptali dotazem na konec kariéry.

New York - Smutná, zklamaná, frustrovaná. Viditelně otřesená a v hluboké depresi. Tak působila srbská tenisová megahvězda Ana Ivanovičová v úterý po utkání prvního kola US Open. Bývalá světová jednička se s newyorským grandslamem loučí už po úvodním duelu, brzkou stopku jí vystavila česká hráčka Denisa Allertová.

"Prostě to hrozně bolí, protože vím, co všechno jsem investovala," řekla Ivanovičová novinářům, kteří se jí na pozápasové tiskové konferenci natvrdo zeptali, zda-li nepřemýšlí o konci kariéry.

Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Prohlédněte zde

Devětadvacetiletá Srbka všechny spekulace rázně odmítla. "Ne, vůbec o ničem takovém neuvažuji. Já jen potřebuju doopravdy vědět, proč se tohle děje, víte? Protože výkyvy jsem měla během celé své kariéry. Měla jsem těžké časy. Není to poprvé, co si něčím takovým procházím," svěřila se Ivanovičová.

Spekulace o jejím konci rozhodně nejsou neopodstatněné. Ivanovičová, čerstvě vdaná za německého fotbalistu Bastiana Schweinsteigera, nepůsobí v posledních měsících na kurtech vůbec dobře. Jakoby už tenis nebyl tak podstatný, jako v minulosti.

Tvrdě pracuje, ale výsledky nepřicházejí

Srbka vypadla v prvním kole už na čtvrtém turnaji za sebou, naposledy okusila turnajové semifinále v únoru v ruském Petrohradu. Na žebříčku už se propadla na jednatřicátou pozici.

Letošní sezona je pro ni silně frustrující. První opravdu kritický moment pro její psychiku přišel na Wimbledonu, kde po týdnech tvrdé práce na kurtech i v posilovně prohrála už v prvním kole s ruskou kvalifikantkou Jekatěrinou Alexandrovovou. A nyní ji do opakované deprese uvrhla Allertová, 89. hráčka světového žebříčku.

New York okouzlila kudrnatá česká bojovnice. Siniaková v horku uběhala slavnou sokyni New York okouzlila kudrnatá česká bojovnice. Siniaková v horku uběhala slavnou sokyni Čtěte zde

"Vždycky jsem cítila, že pokud vložím opravdu tvrdou práci, tak to přinese výsledky. Ale teď vidím, že to tak není. Tak tvrdě jsem pracovala a výsledky se nedostavují," promluvila o svém pocitu srbská tenistka.

Ivanovičová uzavřená v tenisové pasti

"Je to vždy jakýsi proces, ale také Hlava-22. Protože k tomu, aby člověk vyhrával zápasy, potřebuje sebevědomí. Ale aby nabral sebevědomí, musí vyhrávat zápasy. Takže já jsem uvízla někde v téhle pasti," dodala Ivanovičová.

Přesto rodačka z Bělehradu nic nevzdává. A jak sama říká, bude se snažit najít cestu zpět. 

"Nikdy jsem v kariéře neměla nějaké velké štěstí. Vždycky jsem to cítila tak, že musím prostě jen tvrdě makat. A jsem na to hrdá, protože jsem si doopravdy zasloužila vše, čeho jsem dosáhla. Všechno byl produkt poctivé práce, nic jsem nedostala zadarmo," dodala hvězdná tenistka.

Psychika na jedničku. US Open jsem neměla ráda, teď ale přichází průlom, tvrdí Kvitová Psychika na jedničku. US Open jsem neměla ráda, teď ale přichází průlom, tvrdí Kvitová Čtěte zde

Allertová útočí na své grandslamové maximum

Se smutkem poražené pochopitelně ostře kontrastovala radost Denisy Allertové. Ta ještě vylepšila svou skvostnou grandslamovou bilanci. Osmkrát v kariéře nastoupila do prvního kola na turnajích velké čtyřky a z toho sedmkrát úvodní duel zvládla.

"Je to pro mě něco speciálního, vždycky se víc vyhecuju," uvedla třiadvacetiletá hráčka ke své obdivuhodné statistice. "Teď se cítím opravdu skvěle. Byl to těžký zápas a jsem šťastná, že jsem ho zvládla. Snažila jsem se hrát svůj nejlepší tenis a jsem ráda, že se mi to povedlo. Už teď se ale snažím soustředit na další zápas," řekla v pozápasovém rozhovoru na kurtu.

V dalším kole se bude snažit vyrovnat své grandslamové maximum, kterým je třetí kolo z lednového Australian Open. Čeká ji první vzájemný duel se Švédkou Johannou Larssonovou, 47. hráčkou světa. Pokud uspěje, může v New Yorku narazit na světovou jedničku Serenu Williamsovou.

reklama