reklama

Mám je jak kámen, křičela Strýcová a mlátila se do nohou. Krizi zastavila koncertem vůle

Oddech Barbory Strýcové. Černá série končí. Oddech Barbory Strýcové. Černá série končí. autor: ČTK
Vítězství vůle. Barbora Strýcová v úvodním kole French Open v dlouhém duelu plném náročných výměn přetlačila Japonku Kurumi Naraovou.

Paříž (od našeho zpravodaje) - Znovu hlasitě bojovala se svým nezkrotným temperamentem, tentokrát ale vztek dokázala udržet v mezích, ve kterých ji nesráží, ale naopak pomáhá.

Barbora Strýcová na pařížském kurtu číslo 1, jehož krásné kamenné ochozy z vnější strany působivě připomínají vítěze všech předchozích ročníků Roland Garros, fantasticky vydřela postup do druhého kola přes houževnatou japonskou soupeřku.

Po proměněném mečbolu se u sítě úlevně sehnula a pak odměnila tleskající publikum ve vyhřáté výhni širokým spokojeným úsměvem.

Zvítězila konečně po osmi porážkách za sebou. Jaké to je, naposledy okusila přesně před třemi a půl měsíci v katarském Dauhá.

Utkání s Naraovou se nicméně nevyvíjelo vůbec dobře. První sada byla jasnou záležitostí, Strýcová uhrála jedinou hru a v těch zbylých dokázala hrát jen jednou přes shodu. 

Od druhého dějství ale začala česká tenistka obrazně řečeno potit krev. "Mám je jak kámen," křičela zoufalstvím po jednom ze zkažených míčů a mlátila se přitom do nohou. Probudila je. Postupně vyrovnala hru a brzy bylo jasné, že tenhle zápas bude o pár míčích. 

"Vždyť to umíš zahrát!" láteřila o chvíli později, trpělivě podporována slušně zaplněným hráčským boxem, ve kterém hráli nejvýraznější role trenér David Kotyza a daviscupový kapitán Petr Pála. 

Stále častěji se povzbuzovala zajímavou dvojjazyčnou kombinací. "Jedem" se střídalo s "Come on". A skvělé tenisové momenty následovaly. Třeba ten, kdy s vypětím všech sil vrátila dvě smeče Japonky, z té třetí pak dokonce vykouzlila prohoz.

Diváci byli u vytržení, stejně jako při několika citlivých a dokonale přesných zakončeních na voleji. A aplaudovali také ve chvíli, kdy Strýcová neudržela nervy, praštila s raketou o antuku a hrací nástroj pak přímo ze vzduchu znovu chytila.

Černá série skončila zrovna na pařížské antuce, kde se šestadvacáté hráčce světového žebříčku dlouhodobě nedaří. Češka obhájila loňské druhé kolo, jejím kariérním maximem na French Open je kolo třetí, na které dosáhla jedinkrát, před dvěma lety.

O jeho vyrovnání bude v dalším duelu bojovat s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou. Favoritkou nebude, ovšem šance je slušná. Obzvlášť, když Strýcová zopakuje svůj koncert vůle a bojovnosti.

Češky v epicentru, topící se Stan, hon na Nadala. Úžasné zápletky Roland Garros jsou tady Češky v epicentru, topící se Stan, hon na Nadala. Úžasné zápletky Roland Garros jsou tady Prohlédněte zde
reklama