reklama

Pařížská fascinace útokem na Kvitovou. Policii jsem věřila, ale úlevu ještě necítím, řekla Češka

Dojatá Kvitová na loňském French Open. I letos to v areálu Rolanda Garrose žije jejím příběhem. Dojatá Kvitová na loňském French Open. I letos to v areálu Rolanda Garrose žije jejím příběhem. autor: Reuters
Ostře sledovaný příběh napadení Petry Kvitové byl v Paříži výrazně řešen už loni, kdy se česká tenistka po vážném zranění vracela k tenisu. Ani letos to není jiné.

Paříž (od našeho zpravodaje) - Jakoby se v Paříži každým rokem psaly kapitoly výjimečného příběhu Petry Kvitové. Před rokem v areálu Rolanda Garrose vzbudila nezapomenutelné emoce, díla o jejím dojemném návratu na kurty se objevovala na sportovních stranách všech významných světových deníků a webů.

Po zajímavém zásahu osudu se teď loňský scénář částečně opakuje. První tisková konference Petry Kvitové v Paříži a zase celá řada dotazů směřujících na incident, který pár dní před Vánoci 2016 málem ukončil kariéru dvojnásobné wimbledonské šampionky.

Zahraniční žurnalisty útok na Kvitovou fascinuje. Snad i o něco víc než ty české.

Netrvalo dlouho a setkání novinářů s českou favoritkou se stočilo na ožehavé téma. V Česku totiž policisté v týdnu dopadli údajného pachatele, který měl před sedmnácti měsíci v Prostějově ošklivě pořezat Kvitové levou ruku.

"Samozřejmě jsou to pro mě skvělé zprávy. Je výborné, že ho mají ve vazbě. Ale nejšťastnější budu, až ten příběh nadobro skončí. Až bude vše uzavřené. Jinak mi to udělalo radost, víc nemám, co bych k tomu řekla. Jsem tu, abych hrála tenis," odpověděla Kvitová na první dotaz.

Další ale přesto následovaly. Třeba ten, zda na celý případ během dlouho neúspěšného vyšetřování tenistka myslela a zda ještě doufala, že policie útočníka dopadne.

"Bylo to docela dlouhé čekání. Když se mi to stalo, nic jsem si nepřála víc, než aby ho chytili. Pak jsem se ale začala soustředit na svou ruku, na to, abych se vrátila k tenisu a trochu jsem na to celé zapomněla. Říkala jsem si, že s tím sama nemůžu nic udělat. Policie ví, co má dělat, věřila jsem jí. A teď se ukázalo, že udělala skvělou práci," vyprávěla Kvitová.

Osmadvacetiletá tenistka také popřela, že by ji novinky z České republiky nějakým způsobem odváděly od přípravy na druhý grandslam sezony. 

"Načasování asi není nejlepší, ale jsou to skvělé zprávy, ne? Takže bych měla být šťastná. Jsem šťastná. Mám kolem sebe skvělé lidi a ti mě neustále podporují. Nejsem někdo, kdo by s tím teď mohl cokoli dělat, takže bych se měla soustředit na tenis," smála se Kvitová.

Částečně také tomu, že výslech k tématu, který zjevně chtěla uzavřít hned po první otázce, stále nebyl u konce. Novináře zajímalo také to, zda se nyní bude cítit bezpečněji.

"Vážně nevím. Je to čerstvé. Samozřejmě se vždycky cítím trochu divně, když jsem sama na nějakém veřejném místě. To by se mělo zlepšit. Ale necítím úlevu, protože ještě není konec. Jsem stejná jako doposud," vysvětlila hráčka, která na French Open dosáhla nejvýše na semifinále před dlouhými šesti lety.

Na Paříž má nicméně krásné vzpomínky, zejména z klíčové loňské sezony. V areálu Rolanda Garrose tehdy započala obdivuhodně rychlou cestu zpět mezi světovou špičku.

"Loni jsem z toho měla trochu divný pocit, byla jsem ale šťastná, že jsem zpět. Teď je úžasné být zpět tady. Když jsem znovu vstoupila do areálu, vynořily se skvělé vzpomínky. Jsem ráda, že jsem letos zdravá a dobře připravená, je to rozhodně lepší situace než loni," uzavřela Kvitová.

V prvním kole French Open vyzve Paraguajku Veroniku Cepedeovou. S největší pravděpodobností v pondělí.

Češky v epicentru, topící se Stan, hon na Nadala. Úžasné zápletky Roland Garros jsou tady Češky v epicentru, topící se Stan, hon na Nadala. Úžasné zápletky Roland Garros jsou tady Prohlédněte zde
reklama