reklama

Kouč Sereny ukázal na třináctiletou Češku. V prominentní show vyzve dospělé hvězdy

Brenda Fruhvirtová. Brenda Fruhvirtová. autor: ČTK
Velká událost pro český tenis, pocta pro Brendu Fruhvirtovou a také potvrzení obrovského potenciálu nastupující generace tuzemských hráček. Tak se dá číst nominace turnaje Ultimate Tennis Showdown na srpnové Final Four.

Podnik s úplně novými pravidly rozjel během koronapauzy slovutný trenér Sereny Williamsové a majitel akademie v Nice Patrick Mouratoglou, účastnili se ho někteří top tenisté v čele s Řekem Stefanosem Tsitsipasem, Belgičanem Davidem Goffinem, Francouzem Richardem Gasquetem nebo Italem Matteem Berrettinim.

Umírá tenis? Češi odmítají revoluční prvky. Je to chaos a dupání po tradicích Umírá tenis? Češi odmítají revoluční prvky. Je to chaos a dupání po tradicích Čtěte zde

Mouratoglou sliboval, že brzy do svého ambiciózního projektu, který má v budoucnu přinést alternativní tenisovou scénu lákající mladé fanoušky na moderní pojetí "bílého sportu", zapojí i ženy. A co sliboval, to splnil.

V úterý Ultimate Tennis Showdown oznámil první dámskou akci. Na začátku srpna se v Nice střetne čtveřice hráček v takzvané Final Four.

Tři zkušené tenistky z první stovky žebříčku a jedna hvězda budoucnosti, která v něm zatím ani nefiguruje.

Složení? 30. hráčka světa Anastasia Pavljučenkovová z Ruska, 39. tenistka žebříčku Ons Džabúrová z Tuniska, domácí Alize Cornetová, momentálně 59. v rankingu.

A v neposlední řadě chlouba Mouratoglouovy akademie Brenda Fruhvirtová.

Třináctiletá česká senzace, která upoutala pozornost únorovým triumfem na prestižním turnaji Les Petits As. Podnik považovaný za neoficiální mistrovství světa do 14 let ovládla jako nejmladší dívka v historii. Navázala tak na o dva roky starší sestru Lindu, která kralovala o rok dříve.

Brenda poté zazářila i ve Stockholmu, kde stále ještě ve věku dvanácti let ovládla podnik čtrnáctiletých. Coby nenasazená hráčka drtila soupeřky a na cestě do finále ztratila pouhých šest her. 

O tom, že je schopná konkurovat i dospělým tenistkám otřískaným bitvami na  okruhu WTA i grandslamech, Fruhvirtová přesvědčila minulý čtvrtek v Prostějově. Na turnaji O trofej solidarity a naděje ČTS si tvrdě vyšlápla na osmifinalistku French Open z minulé sezony Kateřinu Siniakovou. Členku elitní světové šedesátky vyprovodila z kurtu po setech 7:6, 6:1.

Možná i to přesvědčilo Patricka Mouratogloua, který Ultimate Tennis Showdown vymyslel společně s otcem australského tenisty Alexeje Popyrina, aby mladičkou Češku pozval do Nice a postavil ji před další těžkou výzvu.

Plachá, výjimečná "anomálie". Česko má budoucí hvězdu, ve stínu byla neprávem Plachá, výjimečná "anomálie". Česko má budoucí hvězdu, ve stínu byla neprávem Čtěte zde
reklama