reklama

Serena Williamsová vyrovnala na US Open rekord Navrátilové

Serena Williamsová ve druhém kole US Open 2016. Serena Williamsová ve druhém kole US Open 2016. autor: Reuters
Serena Williamsová v noci na pátek zaznamenala už 306. výhru na grandslamu, čímž vyrovnala dosavadní rekord Martiny Navrátilové.

New York – Američanka Serena Williamsová porazila ve 2. kole tenisového US Open krajanku Vaniu Kingovou 6:3, 6:3 a 306. grandslamovým vítězstvím vyrovnala rekord Martiny Navrátilové. V New Yorku hraje už posedmnácté, ale ve čtvrtek v noci si tady poprvé zahrála pod zatahovací střechou.

Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Prohlédněte zde

Za 65 minut si připsala snadné vítězství, které má pro ni v New Yorku už pořadové číslo 86. "Je to úplně jiný pocit, protože je tady všechno hodně slyšet, mnohem víc než jinde. Ale je to tu stále skvělé," zhodnotila newyorskou novinku, na niž si někteří hráči stěžovali právě kvůli zvýšenému hluku.

Ani po jednostranném průběhu zápasu nebyla se svým výkonem spokojena. "Myslím, že skóre mělo být jiné. Cítím, že jsem udělala mnoho chyb, ale s tím už nic nenadělám," řekla šestinásobná vítězka US Open, která by v New Yorku v případě dalšího triumfu překonala rekord Chris Evertové.

Rameno zatím drží

Na otázku na zraněné rameno, které ji trápilo v Riu de Janeiro a pak přinutilo vzdát generálku v Cincinnati, odpověděla: "Je to stále stejné. Zatím drží, ale jsou to jen dva zápasy. A obvykle jich je tady potřeba sedm."

Pod zatahovací střechou si zahrála poprvé v New Yorku i starší ze sesterské dvojice Venus a také ona prošla do třetího kola ve dvou setech. Šestatřicetiletá bývalá světová jednička zdolala 6:2, 6:3 Němku Julii Görgesovou a připsala si 70. vítězství v New Yorku.

Šafářová nezvládla duel s Halepovou, na US Open končí i další dvě Češky. Plíšková ale vyhrála Šafářová nezvládla duel s Halepovou, na US Open končí i další dvě Češky. Plíšková ale vyhrála Čtěte zde

Soupeřka Karolíny Plíškové pro třetí kolo vzešla z maratonského zápasu, pátého nejdelšího v ženské dvouhře v historii US Open. Po třech hodinách a dvou minutách postoupila sedmnáctá nasazená Anastasia Pavljučenkovová z Ruska, jež zdolala 6:2, 4:6 a 7:6 Francouzku Kristinu Mladenovicovou.

České žebříčkové jedničce se proti Pavljučenkovové vždy dařilo. Ve třech vzájemných zápasech čtyřiadvacetiletá Plíšková ještě neztratila set a letos v Sydney o rok starší Rusku vyprovodila "kanárem". Plíšková bude usilovat o své první grandslamové osmifinále.

Kontaová vyděsila kolapsem, třásla se a nemohla dýchat. Místo skreče ale přišel postup Kontaová vyděsila kolapsem, třásla se a nemohla dýchat. Místo skreče ale přišel postup Čtěte zde
reklama