reklama

Kvitová zavedla novou tradici: v New Yorku netrénuje. K výhrám jí pomáhá relax a nákupy

Petra Kvitová zatím na US Open neztratila set. Petra Kvitová zatím na US Open neztratila set. autor: Reuters
Petra Kvitová na US Open prošla už do třetího kola a vyhlíží souboj s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou. Trénovat ale ve volném dnu nebude, její tělo momentálně potřebuje především relaxovat.

New York - Dva zápasy, dvě výhry, žádný ztracený set. A v hlavě čisto, mysl klidná, sebejistá. Petra Kvitová zatím na US Open potvrzuje zlepšenou formu, kterou nabrala především na bronzových olympijských hrách v Riu de Janeiro. Česká dvojka mocně touží po velkém úspěchu na americkém grandslamu a její akcie stoupají stále výš.

Rodačka z Bílovce zvládla s přehledem dva nelehké zápasy a z cesty odstranila dvě nepříjemné soupeřky, Lotyšku Jelenu Ostapenkovou a Turkyni Caglu Büyükakcayovou.

Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Prohlédněte zde

Teď už ale začíná jít skutečně do tuhého. Před branami osmifinále potká světová šestnáctka nasazenou dvaadvacítku Ukrajinku Elinu Svitolinovou, kterou právě pod pěti kruhy ve čtvrtfinále smetla z kurtu. 

Pokud uspěje, může se zřejmě těšit na bitvu se světovou dvojkou Němkou Angelique Kerberovou, s níž by se utkala o zopakování svého loňského čtvrtfinále, tedy svého kariérního maxima na US Open.

Novou tradici zavedla už minulý rok

Není divu, že se Kvitová v náročném programu snaží nastavit svůj režim tak, aby neplýtvala silami a udržela zápasovou energii na vysoké úrovni. Zvláště v New Yorku, kde má coby astmatička každoročně velké problémy se specifickým podnebím, zejména vysokou vlhkostí vzduchu.

V rozhovoru pro WTA Insider byla česká hvězda tázána na to, zda má během grandslamu nějaké newyorské tradice. Odpověď byla překvapivá.

Kontaová vyděsila kolapsem, třásla se a nemohla dýchat. Místo skreče ale přišel postup Kontaová vyděsila kolapsem, třásla se a nemohla dýchat. Místo skreče ale přišel postup Čtěte zde

"Vlastně mám. V úterý jsem netrénovala. Měla jsem volný den, takže jsem vůbec nejela do areálu. To je nová tradice, kterou jsem zavedla minulý rok," svěřila se dvojnásobná wimbledonská vítězka.

Pak se Kvitová o nové zvyklosti více rozpovídala. Na kurt chodí na newyorském grandslamu opravdu vždy jen v den zápasu. 

Když má zápasový rytmus, nemusí trénovat

"Je pro mě vyčerpávající být pořád v autě, kvůli tréninku který trvá třeba jen 45 minut. To opravdu nepotřebuji. Když se cítím dobře v zápasech, tak nepotřebuji takhle trénovat. V New Havenu jsem hrála dobře, takže mám zápasový rytmus a trénink není tak důležitý," vysvětlila Kvitová.

Vaidišová promluvila: Bolest už se nedala snést, nechtěla jsem další operace a ozařování Vaidišová promluvila: Bolest už se nedala snést, nechtěla jsem další operace a ozařování Čtěte zde

Kromě omezení tréninku má česká tenistka v New Yorku i další tradice a libůstky. "Také je to káva. A nakupování. Tak si nejraději užívám volný čas. A New York začínám milovat," dodala.

Když má volný den, nedělá prý skoro nic. "Nějaké fitness, samozřejmě. Nemůžu být úplně nehybná, to by bylo špatné. Ale jinak se snažím hodně odpočívat a spát. Během noci toho moc nenaspím a dobře vím, že potřebuji o hodně víc energie. Je to pro mě náročné, takový program hned po olympiádě, takže vím, že moje tělo potřebuje hodně relaxovat," vysvětlila čtrnáctá nasazená hráčka.

reklama