reklama

Šestá nasazená Azarenková vynechá kvůli zranění Wimbledon

Viktoria Azarenková Viktoria Azarenková autor: Reuters
Viktoria Azarenková kvůli zranění kolene vynechá i Wimbledon. Kvůli stejnému zranění skončila na French Open už v prvním kole.

Londýn - Bývalá světová jednička Viktoria Azarenková se kvůli zranění kolena odhlásila z letošního Wimbledonu. Šestadvacetiletá Běloruska, jež měla na londýnské trávě plnit roli šesté nasazené hráčky, kvůli zranění vzdala v květnu zápas prvního kola na Roland Garros a od té doby nehrála.

Plíšková v generálce na Wimbledon vede nad Vesninovou, zastavil ji ale déšť. Dohraje se v pátek Plíšková v generálce na Wimbledon vede nad Vesninovou, zastavil ji ale déšť. Dohraje se v pátek Čtěte zde

Dvojnásobná vítězka Australian Open došla ve Wimbledonu nejdále do semifinále v letech 2011, kdy prohrála s pozdější šampionkou Petrou Kvitovou, a 2012. Vloni vypadla ve čtvrtfinále.

Do elitní osmičky nasazených se nyní posune pětinásobná wimbledonská vítězka Venus Williamsová. Kvitová postoupí na pozici turnajové desítky, Karolína Plíšková bude patnáctá, Barbora Strýcová 24. a Lucie Šafářová 28.

reklama