Konec
Slavia
36. Kuchta
83. Schranz

Hezké sobotní odpoledne, vítejte u on-line přenosu z utkání 4. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Mladou Boleslaví a Slavií. Zápas začíná v 16 hodin.

Start nové sezony Fortuna:Ligy je za námi a my jsme pokročili už do 4. kola. Po třech odehraných duelech jsou v čele dva celky s plným počtem bodů - Sparta a Plzeň. Maximum bodů pak už získal jen jediný tým, Slavia. Ta však sehrála jen dvě utkání, minulý týden proti Olomouci požádala o odložení kvůli přípravě na předkolo Ligy mistrů. Dnes tak může svou bilanci potvrdit. Už potřetí v řadě ale bude hrát na hřišti soupeře, jelikož jediný domácí zápas byl ten odložený proti Hanákům. Dnes sice sešívané nečekala dlouhá cesta, ale také je nečeká jednoduché utkání. Představí se totiž na půdě Mladé Boleslavi, kde osu tvoří bývalé hvězdy Slavie.

Tým kouče Jindřicha Trpišovského v lize působí suverénně, když ve Zlíne mu stačila jediná trefa Kuchty a v Teplicích zajistil výhru hattrickem Ivan Schranz. Jenže i tak přijeli do Boleslavi dnes Slávisté psychicky dole. V úterý totiž nezvládli otočit dvojutkání s maďarským Ferencvárosem a vypadli už v 3. předkole Ligy mistrů. Ztráta mnoha peněz, sportovní zklamání, to vše nyní kazí atmosféru v Edenu. Sešívaní byli v obou duelech aktivní, jenže celkem 39 střel proměnili jen v jedinou branku a velká převaha nebyla prakticky k ničemu. Nepomohlo ani víkendové volno. Slavia tak bude muset hrát předkolo Evropské ligy proti silné Legii Varšava. Liga mistrů zůstala pro tento rok českému fotbalu zapovězena.

Pražskému celku nepomohla ani bouřlivá atmosféra v Edenu. Nyní je čeká venkovní duel, ale i na ten se fanoušci těšili. Do Mladé Boleslavi jich vždy jezdí spousta. Jenže nyní tomu bude jinak. Jádru slávistických fanoušků se nelíbí cena za lístek, kterou pro ně připravil středočeský klub. Přijde jim příliš vysoká na to, že jim proti minulým ročníkům nenabízí žádné zlepšení podmínek. Mladoboleslavští se však brání, že při omezené kapacitě mohli nabídnout méně vstupenek a tím pádem se musela cena zvýšit. Především i vůli atraktivitě soupeře. Bude tak zajímavé sledovat, kolik fandů Slavie nakonec na utkání uvidíme.

Jindřich Trpišovský dnes vybral k utkání tuto jedenáctku. Poprvé od prvního kola se vrátil do základní sestavy Ondřej Kúdela. Dnešní kapitán Slavie bude hrát po boku Davida Zimy, levý kraj zůstává Oscarovi, protože stále zraněný je kapitán Bořil. Nemůže hrát ani Alexander Bah, pravého beka si tak zahraje Lukáš Masopust. Středovou trojku tvoří Traore, Stanciu a Lingr, z křídel pak budou Kuchtu na hrotu podporovat Sima Ekpai. Kvůli zranění stále nemohou hrát také Krmenčík, Ševčík nebo nově Olayinka s Plavšićem.

Mladá Boleslav chce letos dopadnout daleko lépe než minulou sezonu. Loni skončil Jarolímův tým až jedenáctý, což se vedení příliš nelíbilo. A tak přišly změny. V záloze stále diriguje hru devětatřicetiletý Marek Matějovský, k němu přibyli do osy týmu další zkušení borci. Novým šéfem obrany je třiatřicetiletý odchovanec Slavie Marek Suchý a o branky se má starar o dva roky starší Milan Škoda. Bývalý kapitán Slavie se do české ligy vrátil po dvou letech a v prvních třech duelech skóroval třikrát. V Plzni to však i přes převahu nestačilo na body a Boleslav prohrála 1:2. Dvěma trefami však Škoda pomohl skolit Jablonec. Tým hrající evropské soutěže porazili Škoda a spol. 3:0. Posledně si však vylámali zuby na pevné obraně Pardubic, kterým nevadí ani azyl v Ďolíčku. Po remíze 1:1 má tým z města Škodovky čtyři body.

V týdnu však oznámili překvapivou zprávu. S B týmem Mladé Boleslavi se totiž začal připravovat útočník Václav Kadlec. Devětadvacetiletý Kadlec před rokem a půl kvůli vleklým zdravotním problémům ukončil aktivní kariéru. Bývalý útočník Bohemians a hlavně Sparty se však podle agenta Pavla Pasky dal natolik dohromady, že chce zkusit své štěstí ještě jednou. Jestli jeho koleno vydrží, to je ve hvězdách, nejmladší střelec historie národního týmu však věří, že ještě někdy vyběhne na ligový trávník.

Karel Jarolím udělal v sestavě pár změn. Nezměněná zůstává defenziva, které bude velet Marek Suchý po boku Karafiáta, který v Boleslavi hostuje právě ze Slavie. Překvapivým krokem je ale posazení Marka Matějovského. Místo kreativního záložníka nastoupí ve středu pole Vojtěch Smrž, který by měl po boku Dancáka pomoct neutralizovat Stancia. Místo Ladry dostává na křídle prostor Jiří Skalák a v útoku nahradí Filu teprve sedmnáctiletý Lukáš Mašek. Ten bude tvořit tandem s Milanem Škodou. Velká pozornost bude upřena i na Ewertona. Ten zářil proti Jablonci, minule s Pardubicemi se však už příliš neukázal.

Společně s tímto duelem budou hrát také Karviná se Zlínem a od 19 hodin bude hrát Sparta v Ďolíčku s Bohemians. Od 14:00 se hrál nečekaně produktivní duel mezi Olomoucí a Českými Budějovicemi. Domácí prohrávali 0:2 a 1:3, přesto dokázali vydolovat bod. V sedmé nastavené minutě srovnal na konečných 3:3 Poulolo.

Oba celky nastupují na hrací plochu. Domácí hráči budou hrát v modrém, Slavia typicky v sešívaných dresech.

Utkání 4. kola právě odstartovalo.

1

Sima se po míči za obranu cpal z levé strany do vápna, jenže přes poctivou defenzivu domácích se nedostal.

3

Nicolae Stanciu vyslal první střelu dnešního utkání. Dalekonosný pokus ale skončil mimo bránu Mladé Boleslavi.

7

Preisslerova malá domů zavařila brankáři Šedovi, který musel z brány a odehrát míč před dotírajícím Kuchtou.

8

První velká šance utkání. Preissler znovu chyboval, když se nechal předběhnout Masopustem a ten naservíroval míč na hranici penalty Kuchtovi. Skákající míč však slávistický střelec netrefil dobře a bránu přestřelil.

10

Tentokrát velká chyba v defenzivě Slavie. Kúdelu byl u míče dříve než Skalák, jenže při odkopu jej trefil a vyslal záložník soupeře do úniku. Skvělým vyběhnutím ale zmařil šanci brankář Kolář. Velká výstraha pro favorita utkání.

15

Jan Kuchta měl druhou dobrou příležitost. Stanciu si navedl míč na střelu, kterou využívá často. Nečekaně však poslal přihrávku do vápna na dobře naběhnutého Kuchtu. Útočník Slavie ale ranou z úhlu trefil jen gólmana Šedu.

19

Jiří Skalák se napodruhé dočkal a prokázal lepší produktivitu než Kuchta. Jenže branka po konzultaci s VARem neplatí. Sudí Zelinka se podíval na celou situaci znovu, záložník Mladé Boleslavi ale v souboji o míč postrčil k zemi Oscara, díky čemuž měl prostor k efektnímu zakončení lobem přes Koláře. Rozhodnutí se domácím příliš nelíbí, pokračuje se však za stavu 0:0.

22

Stanciu byl v obdobné pozici jako před pár minutami, tentokrát ale střílel. Míč z jeho kopačky však srazil Karafiát na roh.

24

Sima patičkou uvolnil ve vápně Masopusta, jehož střílený centr našel na malém vápně Lingra. Záložník Slavie však míč poslal z první nad bránu.

29

Stanciu znovu skvěle načasoval svou přihrávku do vápna. Uličkou poslal do skvělé pozice Oscara, jeho přihrávku do ohně však zablokoval Douděra.

31

Ewerton je druhý duel v řadě hodně dobře bráněný a nemá vůbec příležitost se ukázat. Tentokrát se s brazilským křídelníkem skvěle vrátil Sima.

34

Preissler měl dost šanci na centr z levé strany, Mašek ale na malém vápně nedokázal zakončit.

36

Slavia se dostala k brance jako slepý k houslím. Preissler dal znovu špatnou malou domů Šedovi a jeho kolega v bráně to ještě vyšperkoval. Zpracoval si sice míč, jenže při odkopu trefil jen dotírajícího Kuchtu, který pak měl jednoduchou cestu k bráně a dopravil míč do cíle.

40

Ewerton si pěkně narazil s Maškem a těsně před vápnem jej poslal k zemi skluzem Kúdela. Kapitán Slavie obdržel žlutou kartu a Boleslav má zajímavou standardní situaci.

41

Skalák zkoušel obstřelit zeď sešívaných, bránu Koláře ale asi o metr minul.

45

Zápasnický chvat Vojtěcha Smrže byl po zásluze oceněn žlutou kartou.

45

Sudí Zelinka jde podruhé k obrazovce a bude zkoumat, zda-li neměl záložník Vojtěch Smrž obdržet rovnou červenou kartu. Ten totiž kromě přidržení Lingra tak praštil zezadu do hlavy. Navíc vše mimo míč.

45+2

A je tady to, co jsme po opakovaném záběru očekávali. Vojtěch Smrž si dnešní premiéru v základní sestavě rozhodně nebude zapisovat do deníčku s hezkými vzpomínkami. Za zbytečný úder do hlavy Lingra dostal zaslouženě červenou kartu. Domácí tak budou dohrávat v deseti.

45+3

Nastavovaly se původně tři minuty, jenže skoro dvě minuty se zkoumal videozáběr.

První půle je minulostí, Slavia vede 1:0 a navíc bude celou druhou půli hrát v přesile.

Fotbalisté Mladé Boleslavi se na sebe budou oprávněně zlobit. Herně nikterak za favoritem nezaostávali, jenže hrozivé individuální zkraty jim dost překazily smělé myšlenky na body. Skalákův gól odvolal VAR po faulu na Oscara, jenže klíčový moment přišel až v 36. minutě. Po minele gólmana Šedy zakončil do odkryté brány Kuchta. V poslední minutě první půle pak Vojtěch Smrž nebezpečně trefil Lingra do hlavy a vysloužil si červenou kartu. Domácí tak musí dohánět, navíc budou s oslabení.

Druhá půle právě odstartovala. Překvapivé je, že Karel Jarolím nepřichystal žádnou změnu. Mladý talent Mašek se tak stáhl hlouběji vedle Dancáka do středu pole.

49

Stanciu je znovu aktivní, jeho ránu ale zablokoval Mašek.

49

Traore poslal míč za obranu na Ekpaie, ten si ale neporadil s tentokrát dobrým vyběhnutím Šedy.

52

Mladá Boleslav v posledních minutách dokázala přitlačit i v početní nevýhodě. K přímému ohrožení Koláře ale nedošlo.

57

Preissler po souboji ve vápně hodně otřesený a musí být ošetřován.

58

Střelec jediné branky Jan Kuchta dnes dohrál. Nahradil jej Stanislav Tecl. Končí také Ondřej Lingr, toho vystřídal na trávníku Ivan Schranz.

59

Tecl mohl být hned po nástupu ve velké šanci. Sima ale místo okamžité přihrávky ještě zpracovával míč a přihrávku poté zablokoval Karafiát.

61

Milan Škoda se proti svým bývalým spoluhráčům nedočkal branky. Nahradil jej Daniel Fila.

Místo zraněného Preisslera naskočil na levý kraj obrany stoper Dominik Plechatý.

Dohrál také Ewerton, který se vůbec neprosadil. Nahrazuje jej Tomáš Ladra.

62

Plechatý hned po nástupu pustil za sebe v náběhu rychlého Ekpaie. Nigerijský křídelník neváhal a z úhlu vypálil, Šeda však zasáhl dobře.

62

Rychlý brejk Slavie zakončoval po narážečce s Ekapaiem Sima, přízemní střela ale znovu skončila v náručí Šedy.

67

Mladá Boleslav hodně otevřela hru a poslední minuty se to jen hemží dobrými akcemi sešívaných. Ti využívají víc prostoru a vypadá to, jakoby se jen čekalo na druhý gól.

69

Oba celky měly nadějné protiútoky, jenže jak Traore, tak Fila zazdili brejky tragickým řešením.

71

Jiří Skalák byl vidět více spíše v prvním poločase. Došlo tak k jeho střídání, nahradil jej osmnáctiletý Vojtěch Stránský. Dohrál také Lukáš Mašek, toho nahradil Marek Matějovský.

72

Stanislav Tecl byl v obrovské šanci, zjevil se z levé strany sám proti Šedovi. Dokázal jej prostřelit, jenže míč zamířil vedle levé tyče.

77

Mads Emil Madsen zažije ligovou premiéru. Dánský záložník nahradil na trávníku Abdallaha Simu. Dohrál také Lukáš Masopust, toho nahradil Tomáš Holeš.

78

Tomáš Holeš se po delší době představí na svém původním postu pravého obránce. Madsen pomůže vyztužit střed pole Stanciovi s Traorem, Schranz se přesunul na křídlo.

83

Slavia tak nějak celou druhou půli kroužila okolo brány soupeře, pojišťovací branka ale ne a ne přijít. Až nyní v 83. minutě se sešívaní dočkali. Stanciu poslal dalekonosný milimetrový pas za obranu, kde si naběhl Ivan Schranz. Slovenský útočník si zpracoval míč a levou nohou pak prostřelil Šedu. Po hattricku v Teplicích tak přidal Schranz už svou 4. ligovou trefu.

84

Poslední změnu přichystal Jindřich Trpišovský. Traoreho ve středu zálohy nahradil Jakub Hromada.

86

Jakub Hromada byl na hřišti ani ne dvě minuty a hned si vykoledoval žlutou kartu, když ve středu hřiště ostře poslal k zemi Stránského.

89

Matějovský náramným obloučkem za obranu našel Douděru, ten ale ve skluzu nedokázal zakončit.

90

Nastavovat se budou 4 minuty.

Je dobojováno. Slavia zůstává v lize stoprocentní a i potřetí vítězí venku. V Mladé Boleslavi vítězí 2:0.

Slavia si trochu napravila chuť po nepovedeném předkole Ligy mistrů. V Mladé Boleslavi to byl v první půli zajímavý duel s šancemi na obou stranách, první branku přinesla ale až obrovská minela gólmana Šedy. V závěru prvního dějství se nechal hloupě vyloučit Smrž a Mladá Boleslav byla odsouzena k neúspěchu.

V druhé půli ale kouč Jarolím chytře vystřídal a i v oslabení se snažil sympaticky o srovnání. Sešívaní ale měli čím dál víc prostoru. Jejich produktivita je však v úvodu sezony tristní. Vysvobození přinesl až těsně před koncem z úniku po geniální přihrávce Stancia Ivan Schranz. I třetí duel tak Slavia vyhrála a dotáhla se na Plzeň a Spartu.

Ode mě to je pro tuto chvíli vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.