reklama

VIDEO Fanoušci vyprovodili hráče k zápasu, ti jim mávali

Čeští fanoušci národní tým kritizují, přesto stále věří v jeho postup do čtvrtfinále Tomáš Kubánek
Čeští fanoušci ve Vratislavi stále věří v postup do čtvrtfinále Eura

Vratislav (Od našeho zpravodaje z Eura) - Přes úvodní debakl od Ruska čeští fanoušci stále věří, že svěřenci kouče Michala Bílka přece jen do čtvrtfinále letošního Eura postoupí. Tedy minimálně ti, kteří je přijeli podpořit do Vratislavi na druhé utkání s Řeckem.

Svou podporu přišli tradičně vyjádřit před hotel Monopol, kde reprezentace bydlí, a odkud ve čtvrt na pět odjela k důležitému duelu.

Přiznivci celý tým vytleskali a nechyběly ani skandované popěvky "pojďme, hoši, pojďme do toho" či "Češi, Češi". Hráči jim za to zamávali a vydali se vstříc postupové naději.

Deset Čechů na jednoho Řeka

Českých fanoušků znovu do Vratislavi dorazilo hodně. Ve fanzoně uprostřed města, na známém Rynku, mají drtivou převahu. "Nás je tady hodně, ale na Řeka jsem skoro nenarazil," popisuje situaci v hlučícím epicentru fanoušků Pavel Brník z Prahy.

Ve fanzoně opravdu není slyšet vlastního slova. A převládá optimismus.

"Kdo neskáče, není Čech," ozývá se často.

Dáme dva góly

"Řekové jsou silní a nepříjemní, ale my dneska vyhrát prostě musíme," burcují výletníci v červených dresech.

Nejčastěji tipovaným výsledkem, jak je zaznamenal zpravodaj Aktuálně.cz na místě, jsou výhry 2:0 a 2:1. Fanoušci tedy doufají, že se zlepší ofenzivní i defenzivní fáze.

Na dva hroty nebo vystřídat Baroše

Pokud by mohli sáhnout do Bílkovy sestavy, která nastoupila v zápase s Ruskem, většina příznivců by udělala změnu v útoku. Zlepšení by měla přinést hra na dva hroty.

"Nebo ať alespoň vystřídají Baroše," shodují se. V tom, kdo by ho měl nahradit, však už jednotní nejsou. Šanci by zřejmě měli Lafata, Pekhart i Necid.

Mezi fanoušky v dolnoslezské metropoli jsou i takoví, kteří v postup už nevěří, ti jsou však ve velké menšině. Ale určitě ve skrytu duše alespoň doufají.

reklama