reklama

Jablonec chce být černým koněm. "Třeba se budeme smát"

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Dalibor Sosna
Fotbalisté Jablonce po bodově nejúspěšnějším podzimu v historii klubu přes zimu ještě posílili kádr, absolvovali dvě soustředění v zahraničí a na jaře chtějí minimálně udržet třetí místo v tabulce.

Jablonec n.N. - Fotbalisté Jablonce po bodově nejúspěšnějším podzimu v historii klubu přes zimu ještě posílili kádr, absolvovali dvě soustředění v zahraničí a na jaře chtějí minimálně udržet třetí místo v tabulce. Rádi by ale ještě zamíchali kartami v boji o titul. Na vedoucí Plzeň ztrácejí Severočeši pět a na druhou Spartu čtyři body.

"Umístění v tabulce nám velí minimálně získat třetí pozici. Kdyby se povedlo něco navíc, byli bychom samozřejmě jedině rádi. Ale ta třetí pozice je pro nás z pohledu jarní části cíl, kterého bychom určitě chtěli dosáhnout. Věřím, že se nám to povede," uvedl na tiskové konferenci generální ředitel jabloneckého klubu Petr Doležal.

"Chtěli bychom být tím černým koněm těsně za Spartou a Plzní a potrápit je. Navázat na výkony, které jsme předváděli na podzim. Třeba nám pomůže, že jsme ten třetí, co útočí zezadu. Dva se perou a třetí se bude smát," řekl s úsměvem trenér Jaroslav Šilhavý. "Ale pořád považuji Plzeň se Spartou za nejlepší týmy a favority ligy. My, kteří mužstvo tvoříme a ušli jsme kus cesty, se jim to budeme snažit znepříjemnit a případně tam zasáhnout," dodal kouč.

Posily musí dohánět kondiční manko

Jablonečtí se snažili pro úspěšné jaro udělat maximum a mužstvo, které v létě prošlo rozsáhlou přestavbou, ještě posílili. Přišli záložníci Lukáš Masopust se Slovákem Jánem Gregušem a lotyšský útočník Valerijs Šabala. Tým naopak opustili zkušení Tomáš Jun s Lubošem Loučkou, Michal Skwarczek, brankář Jan Šebek a Marián Kovář.

"Podle mě všichni tři, kteří přišli, mají velkou kvalitu. Je velký předpoklad, že se tu prosadí. Malinký handicap u Šabaly a Masopusta byl ten, že měli určité kondiční manko, které jsme museli dohánět," podotkl Šilhavý, který má nyní velmi široký kádr. "Samozřejmě ty starosti jsou příjemnější, že ten výběr hráčů je mnohem širší," řekl kouč.

K sedmdesátinám speciální logo

Severočeši vyrazili na dvě soustředění do Španělska a Portugalska, kde si připsali skalp druhého týmu dánské ligy FC Kodaň. "Dvě soustředění v zimě v cizině, to nebývá v našich končinách zvykem. Spolu s příchody nových hráčů to považuji za signál od vedení, že chtějí vytvořit co nejlepší podmínky, abychom dosáhli cíle, který jsme si dali," řekl Šilhavý.

Jablonec v přípravě sedmkrát vyhrál, jednou remizoval a jednou prohrál a doufá, že změní statistiku, podle níž se mu na jaře v minulosti dařilo méně než na podzim. "Je třeba o tom vědět, ale myslím, že bychom se tím nemuseli tolik zaobírat. Musíme se soustředit na to, abychom vyhrávali a statistika se změnila," řekl kapitán Tomáš Hübschman.

Severočeši začátkem června oslaví 70 let od založení klubu a výročí jim bude připomínat speciální logo. "Považujeme to za velmi významný milník. Věřím, že naše konečné postavení v tabulce bude i určitým dárkem k tomu výročí," uvedl Doležal.

reklama