reklama

Jarolím podal rezignaci. Vedení klubu ji však nepřijalo

Karel Jarolím rezignoval už podruhé během tohoto roku Karel Jarolím rezignoval už podruhé během tohoto roku autor: Ludvík Hradilek
Jarolím rezignoval už podruhé během tohoto roku

Praha - Karel Jarolím rezignoval. Většina fanoušků fotbalové Slavie, kteří jeho odchod z trenérské lavičky požadují, se však 'radovat' nemůže.

Vedení klubu totiž v sobotu večer Jarolímovu rezignaci nepřijalo a podle klubového webu rozhodne představenstvo o trenérském složení až v reprezentační pauze, tedy až po zápase s lídrem ligové tabulky Plzní, který se hraje v pátek.

"Čeká nás už v pátek další utkání, na které se tým musí připravit. Nechtěli jsme ho unáhleným rozhodnutím vystavit ještě většímu tlaku," uvedl na klubovém webu generální ředitel Miroslav Platil.

Čtěte také:
Slavia selhala i na Slovácku. Jarolím zvažuje demisi
Jarolím chce skončit, Slavii dělí bod od sestupu
Kotel Slavie: Fandové Bohemky na našich místech? Nikdy!
Jarolím v nepřízni fanoušků. Slovácko může tlak zvýšit´

Opakuje se tak situace z března letošního roku, kdy Jarolím na svou funkci rezignoval také z důvodu nepřesvědčivých výkonů mužstva. Vedení týmu rezignaci sice napoprvé nepřijalo, poté však změnilo názor a zbytek sezony dotrénoval šéf skautingu ve Slavii František Cipro.

Jarolím se však v létě na lavičku vrátil. I kvůli tomu, že mu smlouva v klubu vyprší až příští rok v červnu. A klub si v neradostné finanční situaci nemůže dovolit platit dva trenéry najednou.

Přesto se už nyní mluví o Jarolímově nástupci. Podle Nedělního Sportu by se jím mohl stát Dušan Uhrin mladší, který počátkem týdne po pouhých třech ligových zápasech v nové sezoně předčasně skončil v kyperském AEL Limassol.

Slavia zažívá nejhorší start do soutěže v historii české nejvyšší soutěže. Během deseti kol získala jen deset bodů a jen jediný bod ji dělí od sestupových příček. Šestkrát v řadě už nevyhrála, navíc v posledních dvou kolech podlehla 1:2 na domácím hřišti Spartě a 0:3 Slovácku v Uherském Hradišti.

reklama