Juventus smetl Lazio a obhájil Superpohár. Trefil se i Tévez

18. 8. 2013 23:33
Hráči "Staré dámy" rozhodli o vítězství krátce po změně stran, kdy dokázali vstřelit tři branky během čtyř minut.
Carlos Tévez z Juventusu v souboji s římským Diasem.
Carlos Tévez z Juventusu v souboji s římským Diasem. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín zdolali římské Lazio 4:0 a radují se z obhajoby italského Superpoháru. Hráči "Staré dámy" rozhodli o vítězství krátce po změně stran, kdy dokázali vstřelit tři branky během čtyř minut. Jen na lavičce náhradníků Lazia zůstal český reprezentant Libor Kozák.

Lazio, které se musí šest měsíců obejít bez svého kapitána Stefana Mauriho kvůli trestu za podíl v aféře s ovlivňováním ligových zápasů, prohrávalo na Olympijském stadionu v Římě od 23. minuty, kdy se z otočky trefil Francouz Paul Pogba.

Další branky padaly až po změně stran. Nejprve se v 52. minutě prosadil po přihrávce Stephana Lichtsteinera obránce Giorgio Chiellini. Za další dvě minuty se švýcarský reprezentant proměnil z nahrávače ve střelce a Juventus vedl už 3:0. Rozhozená obrana Lazia inkasovala vzápětí počtvrté, když se svojí první brankou v dresu Juventusu po přestupu z Manchesteru City prosadil Carlos Tévez.

Juventus tak po jasné výhře slaví pošesté v historii zisk italského Superpoháru.