reklama

Razie na sázkařský gang. Policie zadržela 14 osob

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Fortuna
Singapurská policie zatkla během dnešní dvanáctihodinové akce 14 lidí, kteří jsou pravděpodobně členy kriminálního gangu, jenž organizuje ovlivňování fotbalových zápasů.

Singapur - Singapurská policie zatkla během dnešní dvanáctihodinové akce 14 lidí, kteří jsou pravděpodobně členy kriminálního gangu, jenž organizuje ovlivňování fotbalových zápasů. Zadrženy byly dvě ženy a dvanáct mužů, z nichž jeden je údajně hlavou celé skupiny.

"Singapurská policie tím udělala velký krok k rozbití celého syndikátu. Zatkla hlavní podezřelé a pravděpodobného šéfa," komentovala akci mezinárodní policejní organizace Interpol.

Evropský policejní úřad Europol v únoru uvedl, že singapurský sázkařský gang se pouze v Evropě podílel na zmanipulování minimálně 380 zápasů. Mezi nimi byly duely Ligy mistrů a kvalifikační utkání o postup na mistrovství světa.

Asijská sázkařská mafie mohla mít podle spekulací podíl i na aféře v českém fotbale, která vypukla minulý týden. Policie v souvislosti s nelegálními sázkami obvinila dvanáct fotbalistů z různých výkonnostních sfér. Vyšetřování podle všeho směřuje hlavně k zápasům juniorské ligy.

reklama