reklama

Suárez trvá na tom, že nekousal: Jen jsem ztratil rovnováhu

Luis Suárez těsně po incidentu s Chiellinim. Luis Suárez těsně po incidentu s Chiellinim. autor: Reuters
Uruguayský fotbalista Luis Suárez ve své obhajobě u disciplinární komise FIFA odmítl, že by v utkání mistrovství světa úmyslně kousl italského obránce Giorgia Chielliniho.

Rio de Janeiro - Uruguayský fotbalista Luis Suárez ve své obhajobě u disciplinární komise FIFA odmítl, že by v utkání mistrovství světa úmyslně kousl italského obránce Giorgia Chielliniho. Sedmadvacetiletý hráč tvrdí, že ztratil rovnováhu a na soupeře upadl.

Modřina na tváři a silná bolest zubů

"V žádném případě se to nestalo tak, jak popisujete, tedy nešlo o kousnutí, nebo pokus o kousnutí," napsal podle agentury AP Suárez v dopisu 25. června, který adresoval disciplinární komisi FIFA před tím, než ohledně incidentu rozhodla.

"Ztratil jsem rovnováhu a nekontroloval jsem své tělo. Upadl jsem shora na soupeře, takže jsem vrazil obličejem do jeho ramene. Zůstala mi po tom malá modřina na tváři a silná bolest zubů," popsal svůj pohled na události krátce před rozhodující brankou zápasu liverpoolský kanonýr.

Komise: Bylo to promyšlené a úmyslné

Sedmičlenná komise nicméně Suárezovu obhajobu neuznala a zakázala mu činnost na devět reprezentačních zápasů a na čtyři měsíce včetně klubového fotbalu. Ve svém rozhodnutí podle AP označila jeho kousnutí za "promyšlené, úmyslné a nevyprovokované".

Mexický sudí Marco Rodríguez uruguayského útočníka v utkání nepotrestal, protože kousanec neviděl žádný z rozhodčích. "Já jsem incident neviděl, protože míč byl v jiné části hřiště," uvedl v zápisu o utkání.

reklama