reklama

Jágr: Hašek mě nechápe, vadila mi kritika Hudlera a Kováře

Dominik Hašek. Dominik Hašek. autor: Vojtěch Marek
Bývalý slavný hokejový brankář Dominik Hašek kritizoval svého někdejšího reprezentačního spoluhráče Jaromíra Jágra. Ten se brání

Praha - Bývalý slavný hokejový brankář Dominik Hašek kritizoval svého někdejšího reprezentačního spoluhráče Jaromíra Jágra za některé jeho výroky, které pronesl po ukončení kariéry v národním týmu. "Co řekl, je neomluvitelné," uvedl Hašek v dnešním rozhovoru pro deník Sport.

Jágr následně zareagoval na svém facebookovém profilu vysvětlením, že ho Hašek nepochopil.

Jágr v neděli po porážce v zápase o bronz na mistrovství světa v Minsku oficiálně ukončil reprezentační kariéru. Kromě sportovních důvodů to dvaačtyřicetiletý útočník odůvodnil mimo jiné podle něj nemístnou kritikou ze strany expertů či novinářů.

"Štvou mě lidi, kteří dělají nějaký názor a neví ani o ho... Já ze sebe nedělám génia, ale hokej hraju 25 let a musel jsem se nějakým způsobem přizpůsobit hokeji, takže vím možná víc než oni. Když někdo něco vypustí, tak si musí být jistý, že to má smysl. Nemám zapotřebí, aby si mé jméno bral někdo do huby," řekl Jágr (více zde).

Hašek: Myslel jsem si, že se zbláznil

Jeho bývalý spoluhráč ze zlatého naganského týmu z roku 1998 Hašek nicméně s touto interpretací nesouhlasí. "Když jsem to poprvé někde zahlédl, tak mě napadlo, jestli se Jarda nezbláznil. Pak mě to čím dál víc začínalo mrzet. Kvůli všem," řekl Sportu devětačtyřicetiletý Hašek, jenž je spolu s Jágrem považován za nejlepšího českého hokejistu posledního čtvrtstoletí.

"Kdyby to udělal kterýkoli jiný člověk, tak si řeknu, je to blbec, ať si vykládá, co chce. Jenže on je hokejista, největší osobnost českého národa. A co řekl, je neomluvitelné. Kdyby nás pořád jen někdo plácal po ramenou, jak jsme dobří, tak by to nebylo normální," uvedl Hašek.

Podle olympijského vítěze z Nagana a dvojnásobného vítěze Stanley Cupu jsou Jágrovy výroky projevem neúcty. "Ke všem, kdo si Jardu dovolili kritizovat, jak se postavil k lidem, kteří to provedli. Postavil se do pozice, že on znamená něco víc než jeho kritici, když jim tohle vzkázal. Já jsem někdo a vy nemáte právo mě kritizovat. A to je špatně, s tím nikdy nemůžu souhlasit," řekl Hašek.

"A taky když to vyjádřím jinými slovy, Jarda tímhle hodil vinu na někoho jiného a odmítl za některé svoje jednání nést zodpovědnost. Vadí mi, jak se k tomu postavil. To je neakceptovatelné," dodal bývalý slavný gólman, jenž přitom sám v roce 1997 napadl novináře listu Buffalo News za článek, který o něm žurnalista napsal.

Jágr: Dominik mě nepochopil

Jágrova reakce na sebe nenechala dlouho čekat a slavný forvard k ní využil sociální síť. "Nerad to dělám, ale chci zareagovat na článek od Dominika Haška, že Jágr neunesl kritiku. Ne z toho důvodu, že bych byl na Dominika naštvaný, ale z toho důvodu, že Dominik a spousta dalších možná nepochopilo - a nebo z mojí strany nebylo přesně vysvětleno - co jsem tím vším myslel," napsal Jágr, proč se rozhodl zareagovat.

Ujistil především, že tvrdá slova doplněná hanlivými výrazy nebyla adresována trenérovi Marku Sýkorovi, jenž působil během MS jako expert při komentování zápasů v České televizi.

"Pokud jsem mluvil o expertech, odbornících a nejrůznějších analyticích, nemyslel jsem komentátory nebo spolukomentátory v televizi, protože jsem na ni vůbec nekoukal ani jsem nic neslyšel, co říkali," uvedl Jágr. "Takže už bylo mylné to, když se někde napsalo, že jsem myslel třeba Marka Sýkoru. Myslel jsem tím všechny lidi, kteří jen tak kritizují na sociálních sítích, některé články k mistrovství světa a některé rozhovory," zdůraznil Jágr.

Vadila kritika Kováře i Hudlera

Následně ve čtyřech bodech shrnul, co mu vadilo především. Šlo prý o známkování jednotlivých hráčů, kritiku Jana Kováře za utkání s Kanadou, kritizování útočníka Jiřího Hudlera a také hodnocení hráčů bez ohledu na to, jaká je jejich role v týmu, o níž mnohdy kromě trenérů a zbytku týmu vůbec nikdo neví.

Jágr přiznal, že mu hodnocení jednotlivců vadí už delší dobu. A připomíná, že sám z něho vyšel vcelku dobře, ale přesto mu není jedno. "Nevadí mi, když se bude hodnotit výkon mužstva celkově, ale individuálně? Vždyť novináři ani fanoušci nevědí, jaký konkrétní úkol dal hráči trenér. A je spousta faktorů, které mohou výkon hráče ovlivnit, aniž by o tom veřejnost nebo novináři věděli," uvedl Jágr.

V Kovářově případě připomněl, že vyloučení na pět minut a do konce zápasu bylo ze strany sudích chybné. "Mrzelo mě pak, když někteří 'znalci' na něj tu prohru s Kanadou hodili," napsal Jágr. Hudlerovi podle něho chyběl větší prostor na ledě. "Proto si myslím, že je hloupost očekávat od něj takovou produktivitu, jakou měl v týmu Calgary," podotkl.

Ubezpečil rovněž, že nemá s kritikou problém, pokud je věcná. "Nemám problém s kritikou, která se týkala toho, že jsem nedal jako ofenzivní útočník góly nebo jsem nerozhodl více zápasů. Sám si to přiznám," uvedl Jágr. Své poznámky nemyslí prý nijak zle, jen usoudil, že je třeba některé věci vysvětlit. "Je to jen a jen MŮJ NÁZOR. Možná si v budoucnu řeknu, že co jsem psal, není správné, ale momentálně to vidím takhle," uzavřel.

reklama