reklama

Kometa se role favorita nezříká. Ale varuje před Litvínovem

Přípravné utkání HC Olomouc vs. Kometa Brno Přípravné utkání HC Olomouc vs. Kometa Brno autor: Lukáš Drštička
Hokejisté Komety Brno vstupují do nového ročníku extraligy s cílem opět bojovat o mistrovský titul.

Brno - Hokejisté Komety Brno vstupují do nového ročníku extraligy s cílem opět bojovat o mistrovský titul. V posledních třech sezonách se probojovali dvakrát do finále, na nejvyšší stupínek se jim ale nepodařilo vystoupit. V letní přestávce se Kometa výrazně posílila. Spoléhat bude hlavně na novou údernou zbraň, kterou je nejproduktivnější hráč minulého ročníku extraligy Petr Ton ze Sparty.

"Sice nás média pasují na favorita, ale nejsme jediní. Z mého pohledu jsou hlavními favority výrazně posílený Třinec a Sparta, která vyměnila polovinu hráčského kádru. Také Litvínov má silný tým a touží po svém prvním titulu," uvedl na tiskové konferenci trenér Vladimír Kýhos.

Stát se může cokoliv

Ten by uvítal, kdyby jeho svěřenci prošli sezonou podobně jako v uplynulém ročníku. "Nemůžeme mít jiné ambice než postoupit do play off. Nezříkáme se role favorita, ale stát se může cokoliv," dodal kouč.

Kromě Tona do jihomoravské metropole zamířili obránci František Ptáček (Hradec Králové), Tomáš Malec (hostování z Chomutova), Peter König (Nitra) a útočníci David Ostřížek (Olomouc), Dominik Pokorný (Vsetín) a z hostování v Plzni se vrátil Miroslav Holec.

Po sezoně Kometu naopak opustili brankář Jiří Trvaj (Olomouc), obránce Tomáš Žižka (Zlín) a útočníci Libor Pivko (Pardubice), Jakub Koreis (Klagenfurt) a Štěpán Novotný (Plzeň). "Chtěli jsme tým posunout opět dál. Věřím, že je za uplynulá léta poskládán nejlépe. Hrát finále je snem všech klubů," uvedl majitel Komety Libor Zábranský.

Příprava se povedla

Po odkoupení licence od Znojma načne Brno šestý ročník v extralize. "Už nepatříme k nováčkům. Po šestnácti letech doby brněnského hokejového temna ale nemůžeme všechno za pět let dohnat," tvrdí Zábranský.

Optimismus v Brně vzbuzují výsledky v přípravě. Z deseti zápasů Kometa osm vyhrála, remizovala se Slovanem Bratislava a prohrála jen první duel v Třebíči 1:2. "Letní příprava se povedla, což se potvrdilo v zápasech. Nedívali jsme se tolik na výsledky jako na hru. Systém jsme neměnili, byl už zažitý. Proto to bylo pro hráče lehčí. Nyní bude záležet, jak všechno přeneseme do extraligy," dodal Kýhos.

Kapitán Leoš Čermák se domnívá, že sezona bude velmi těžká, a brzdí přehnaná očekávání. "Před třemi lety jsme získali stříbrné medaile a další sezona se nám nevyvedla. Musíme vstoupit do extraligy s pokorou. Někdy se po zisku titulu dostaví mistrovská kocovina. Je velmi zrádné se dívat s velkými nadějemi dopředu," poznamenal Čermák, jehož start v úvodním zápase v pátek v Liberci je kvůli zranění palce na ruce ohrožen. Nejistý je i start obránce Kováčika, který má problémy s kolenem.

Do extraligy vstupuje Kometa s rozpočtem 55 milionů korun. Dalších 16 milionů stojí klub mládež a přes 20 milionů provoz a nájem haly Rondo. "Tyto peníze se nedají sčítat. V extralize patříme s naším rozpočtem k průměru," dodal Zábranský.

reklama