reklama

Sýkora: Snad mi pomůže i Jandač, budeme se tady potkávat

autor: http://www.piratichomutov.cz
Trenér Václav Sýkora po necelém měsíci končí u Sparty, aby pozvedl HC Lev Praha. Jandač ho nahradí na lavičce Sparty, ale prý bude Sýkorovi pomáhat.

Praha - Před měsícem přišel do Sparty, aby jí pomohl odlepit se ode dna extraligové tabulky. To ani nemohl stihnout, protože velmi brzy ještě povýšil. Trenér Václav Sýkora se po rošádě v rámci Sportovního holdingu přesune do čela týmu KHL HC LEV Praha.

Na střídačce Lva střídá před týdnem odvolaného Josefa Jandače, ten se naopak vrací na lavičku extraligového celku.

"Je to mimořádná situace," usmívá se Sýkora v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Asistenti u Lva zůstavají stejní, k jeho rukám budou k dispozici Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Kdy jste se dozvěděl, že Spartu po tak krátké chvíli opustíte a půjdete do Lva?
První náznak byl v době odvolání Pepy Jandače. To mi manažeři řekli, že je ve hře i taková možnost. O tom, že to tak dopadne definitivně jsem se ale dozvěděl až včera večer.

Po měsící střídáte tým, který jste poznával za další úplně nový, bude to pro vás těžké?
Musím říct, že jsem to ještě nikdy nezažil. Je to mimořádná situace a taky mimořádné řešení. To, že musím nové spoluhráče znovu poznávat, je samozřejmě těžké, ale dobré je alespoň to, že je reprezentační přestávka a můžeme s týmem v klidu pracovat.

Máte už představu, co budete měnit?
Představu nějakou mám. V prvé řadě se ale budeme věnovat rekondici a taktickým věcem. Budeme muset zapracovat také na tom, aby se zvedla nálada v kabině. Ta po sérii proher dostala pořádně zabrat.

Jak dobře znáte tým? Víte, do čeho jdete?
Většinu zápasů jsem viděl, ale myslím si, že by mi mohl pomoct i Josef Jandač (Sýkoru coby odvolaný trenér Lva střídá na lavičce Sparty, pozn. redakce), se kterým se tady budeme asi často potkávat a rád si jeho názory vyslechnu.

Minulý týden jste zápas Lva s Chabarovskem sledoval z VIP lóže i s notýskem a propiskou v ruce. Připravoval jste se už v tu chvíli na trenérskou práci u Lva?
Ne. To ne. Já jsem na Lva chodil pravidelně vždy, když jsem měl tu možnost. Spíše jsem pozoroval hru a dělal jsem si poznámky jako hokejový trenér.

reklama