reklama

128 závodů bez pódiového umístění. Dlouho jsem na tento rekord čekal, vtipkoval Hülkenberg

Nico Hülkenberg Nico Hülkenberg autor: Renault Sport Formula One Team
Německý pilot formule 1 Nico Hülkenberg se v nedělní Velké ceně Singapuru může stát závodníkem s nejvíce starty bez umístění na prvních třech místech.

Singapur - Německý pilot Renaultu Nico Hülkenberg bere s humorem blížící se nelichotivý zápis do historie formule 1. Třicetiletý jezdec se už ve 128 Grand Prix marně snažil o umístění na stupních vítězů a v nedělní Velké ceně Singapuru se může stát závodníkem s nejvíce starty bez pódiového výsledku.

Vettel chce pod singapurskými světly vzít Hamiltonovi vedení v šampionátu Vettel chce pod singapurskými světly vzít Hamiltonovi vedení v šampionátu Čtěte zde

Zatím se Hülkenberg o vedení v černé statistice dělí s Adrianem Sutilem, který ukončil kariéru v roce 2014. "Dlouho jsem čekal a musel jsem opravdu hodně dřít, abych tenhle Sutilův titul dohnal a získal rekord," řekl Hülkenberg v Singapuru. "Sutilova éra se chýlí ke konci, Hülkenbergova éra začne o víkendu," dodal.

Hülkenberg vstoupil do formule 1 v roce 2010 v barvách Williamsu poté, co ovládl sérii GP2. V roce 2015 slavil vítězství i při odbočce k legendárnímu závodu 24 hodin Le Mans, ve formuli 1 ale stále vychází naprázdno. "Žádné výsledky a pořád jsem tam," zavtipkoval pilot, jenž v F1 vystřídal po Williamsu ještě týmy Force India (2012, 2014-2016) a Sauber (2013).

Ke stupňům vítězů se Hülkenberg přiblížil nadosah jen třikrát, čtvrté místo obsadil v letech 2012 a 2016 v Belgii a v roce 2013 v Koreji. Před Singapurem prý počítá při nejlepším se sedmým místem za monoposty Mercedesu, Ferrari a Red Bullu. Do jeho statistik tak nejspíš přibude 129. start bez umístění v Top3.

Sezona formule 1 skončila. Projděte si kompletní výsledky a pořadí Sezona formule 1 skončila. Projděte si kompletní výsledky a pořadí Prohlédněte zde
reklama